A székelyföldi gyógyfürdők korszerűsítését célzó, Borvizek útja nevet viselő fejlesztési terv - majd a későbbiekben turisztikai kínálatcsomag - finanszírozója az Európai Unió Phare-programja, az érintett megyei és helyi önkormányzatok önrésze tíz-tíz százalék.
A két lépcsőben kivitelezendő program Kovászna megyében - a történelmi Háromszéken - több gyógyfürdőt érint, így jelentős fürdőfelújítási munkálatok színhelye lesz Előpatak, Bölön, Barót, Málnásfürdő, Oltszem, a sepsiszentgyörgyi Sugás-fürdő, Kézdimartonos és Sepsibükszád, Hargita megyében pedig Borszék, Tusnádfürdő, a székelyudvarhelyi Szejkefürdő, a csíkszeredai Zsögödfürdő, Gyergyóremete és Homoródfürdő.
A gyógyfürdők felújítása mellett sétányokat, gázfürdőket, e fürdők működéséhez elengedhetetlenül szükséges víz- és csatornarendszereket, közvilágítást építenek ki. "Célunk, hogy az Európában honos zöld utak mintájára egységes turisztikai kínálatként jeleníthessük meg hagyományos székelyföldi gyógyfürdőinket, illetve olyan beruházásokat valósítsunk meg, amelyek újabb beruházásokat generálnak a térségben" - mondta a háromszéki megyei önkormányzati vezető.
Korábban a kisbéri lovarda felújítását finanszírozták Phare-programon keresztül, de ugyancsak nagy jelentőségű volt, amikor tizenegy év után ért véget egy projekt a magyar-szlovén határ mentén.