Megoldják Tolna megye szakember hiányát

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv Dél-dunántúli Operatív Program (ÚMFT DDOP) Üzleti infrastruktúra fejlesztése című pályázatában tizenegyen nyertek. A szerződését ötödikként aláíró Tolna Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány a Szekszárdi Ipari Parkban nemcsak inkubátorházat hoz létre, hanem a hiányszakmát jelentő CNC szakképzés alapjait is meg szeretné teremteni.

A szerződéskötésre a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség pécsi irodájában került sor, ahol Márton György, a szervezet ügyvezető igazgatója, s Tóth Ferenc, a Tolna Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány ügyvezető igazgatója szentesítette a megállapodást.

A projektgazda közel 350 millió forintból a Szekszárdi Ipari Parkban egy 2432 négyzetméter hasznos alapterű inkubátorházat hoz létre, melyben a tervezett tizenkét cég betelepítésén túl egyben megteremtené a hiányszakmát jelentő CNC szakképzés alapjait is. Tolna megyében húsz éve nincs már igazán komoly szakmunkásképzés ezen a területen. Az ilyen irányú tudással felvértezett munkavállalók hiánya már számos gépipari cég letelepítését megakadályozta. Törekvésükben partnerként a betelepülő vállalkozásokra, Szekszárd Megye Jogú Város Önkormányzatára, a Dél-Dunántúli Regionális Munkaügyi Központ Tolna Megyei Irodájára és a Tolna Megyei Kereskedelmi és Iparkamarára számítanak.

Az inkubátorházban létrehozni kívánt kísérleti műhelynek a hozzá kapcsolódó szakmunkásképzés megteremtésén túl innovációs feladatokat is szánnak. A kísérleti műhely kihasználásával kísérleti prototípusok gyártását, illetve innovatív termékfejlesztést is terveznek. Mivel főként gépipari termelő cégek fogják az inkubátorház bérleti szolgáltatásait igénybe venni, ezért egy együttműködésen alapuló termékfejlesztési tevékenység megvalósítására is lesz lehetőség.

Az Új Magyarország Fejlesztési Terv DDOP-2007-1.1.1. Üzleti infrastruktúra fejlesztése című felhívását 2007. szeptember 3-án jelentette meg a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ). A pályázatokat 2007. október 17. és 2008. január 18. között lehetett a közreműködő szervezethez, vagyis ennél a pályázatnál a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökséghez eljuttatni.

A két értékelő pontozása alapján a pályázatokat bíráló bizottság 2008. április 1-jei pécsi ülésén tette meg támogatási javaslatait az NFÜ Regionális Operatív Programok Irányító Hatósága vezetőjének, aki az előzmények figyelembe vételével meghozta a végső döntését. Mindez a szerződéskötéssel válik teljessé.

Az ÚMFT DDOP kerete 2007-2008-ra 5 milliárd 55 millió forint, melyből az első körös nyertesek az 1 milliárd 705 millió forintos támogatás segítségével összesen 3 milliárd 458 millió forint értékben fejlesztik az üzleti infrastruktúrájukat.

A megmaradt keret sorsa már eldőlt, 2008 június 19-ei dátummal ismét meghirdették az Új Magyarország Fejlesztési Terv Dél-dunántúli Operatív Program DDOP-1.1.1. kódszámú, Üzleti infrastruktúra fejlesztése című pályázati lehetőségét. A leendő nyertesek akár 600 millió forintot is nyerhetnek. 2008. július 14-től 2008. szeptember 30-ig várja a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség a pályázatokat.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo