A döntésnek megfelelően Magyarország is közzéteszi a szóban forgó információkat - mondta a döntés után Ficsor Ádám, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium (FVM) szakállamtitkára. Bár a vidékfejlesztési kifizetések itthon eddig is nyilvánosak voltak, mostantól pedig a közvetlen - területalapú vagy állatlétszámú - támogatásokra is közzé fogják tenni, hogy ki és mennyi forráshoz jutott a keretből. (Ez valószínűleg nem okoz majd problémát, az inkább, hogy az ipartestületek úgy érzik, hogy nem lesz módjuk beleszólni a helyi fejlesztésekbe.)
Az uniós agrárfinanszírozásnak jelenleg két formája van: bizonyos pénzeszközöket központilag és közvetlenül a bizottság kezel (ilyenek a kutatás területéhez kapcsolódó források), míg mások - például a közös mezőgazdasági politika pénzeszközei - kezelése megoszlik az unió és a tagállamok között.
Eddig az EU-tagországoknak csupán kis része hozta nyilvánosságra a szóban forgó adatokat. Az Európai Bizottság ugyanakkor az "uniós intézmények elfogulatlanságának és hozzáférhetőségének javítását célzó európai átláthatósági kezdeményezés" részeként már tavaly közzétette a támogatások végső kedvezményezettjeiről szóló információkat bizonyos, az államhoz kötődő támogatások esetében. Brüsszel tavaly a tagországok azon internetes honlapjait is nyilvánosságra hozta, amelyek tartalmaznak az uniós agrártámogatások felhasználóival kapcsolatos információkat.
A magyar megközelítéssel kapcsolatban Gráf József miniszter már régebben jelezte, szakmai indoka nincs az uniós támogatásra vonatkozó adatok bizalmas kezelésének, ez szerinte elsősorban politikai, illetve adatvédelmi kérdés.