A projekt első harmadában egy adatbázis jött létre a magyar és román régiókban a területfejlesztés bármely szintjén - kistérség, város, megye, régió - rendelkezésre álló stratégiai fejlesztési dokumentumokból, tervekből. Ezek áttanulmányozása után beazonosítást nyertek azok a szakterületek, amelyek a határ mindkét oldala számára jelentőséggel bírnak. Ezekre fókuszálva születtek később a közös fejlesztési projektötletek.
A projekt következő eleme egy képzés-sorozat volt, amely során az Észak-Alföldi Fejlesztési Ügynökség szakemberei és felkért előadók a Partnerség-építés, a Projektmenedzsment valamint a Tervezői módszerek témájában tartottak előadásokat a román kollégáknak. A megvalósítás harmadik pillére egy projektgyűjtési akció volt, amely során a korábban már beazonosított szakterületekre koncentrálva, közös igényekből kiindulva fogalmaztak meg és dolgoztak ki határon átnyúló projektötleteket a magyar és román szakemberek.
A projekt keretében sor került egy Nyílt nap szervezésére is, ahol a két regionális intézmény az általuk felhalmozott tapasztalatokat osztotta meg egymással, ismertetve a két szervezet működését, és az általuk 'legjobb gyakorlatként' számon tartott tevékenységeket.
A projektben résztvevő négy intézmény szakembereinek másfél éves munkája egy olyan szakmai közösség kialakulását segítette elő, amely a létrejött jó kapcsolatokon és az értékes szakmai tapasztalatokon alapulva motorja lehet a következő időszak határmenti fejlesztéseinek.
A projekt eredményeire építve határozta el a két Regionális Fejlesztési Tanács, hogy Együttműködési Szándéknyilatkozat aláírásával intézményesítik az Észak-nyugat romániai és az Észak-alföldi régiók jövőbeni közös munkára irányuló elkötelezettségüket.
A 2007 őszén megnyíló 'Magyarország-Románia Határon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013' pályázati lehetőségei kiváló lehetőséget teremtenek a együttműködés projekt zárását követő folytatására, valamint a kidolgozott projektötletek megvalósítására.