Mindennek nyomán, az egy főre jutó GDP tekintetében a 14-ről, a 11. helyre lépett elő Heves a megyék rangsorában. Különösen kézzel fogható a fejlődés az Eger, Gyöngyös, Hatvan térségében; osztrák kutatóintézeti felmérések szerint a három város alkotta urbanizációs tengely Közép-európa 5 legdinamikusabban fejlődő régiójának egyikévé vált - tette hozzá az elnök.
A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint, ma már Eger az Észak-magyarországi régió legfejlettebb települése. A Hevesi megyeszékhelyt Tiszaújváros követi, majd sorrendben Gyöngyös és Hatvan következik - mondta Sós Tamás.
A megyegyűlés gazdálkodásáról szólva hangsúlyozta, hogy csak saját intézményeikben 7.3 milliárd forintnyi fejlesztés valósult meg négy esztendő alatt. Az összeg 65 százaléka különböző pályázati forrásokból érkezett. Eközben, közel 700 millió forinttal haladták meg a bevételek a kiadások összegét a négy év összességében - fűzte hozzá.
A legfőbb fejlesztések között említette, az egri kórház rekonstrukcióját, a hevesi idősek otthona, a hallássérültek egri iskolája, illetve a Harlekin Bábszínház felújítását és bővítését, illetve a Dobó Bástya renoválását az egri várban, amelynek nyomán európai színvonalú konferencia központ jött létre. Ugyanakkor 2002 óta, közel 33 ezerre, vagyis, csaknem 3 ezerrel szaporodott a vállalkozások száma a megyében, illetve 400 új szálláshely jött létre, vagyis immár 3611 vendégágyon fogadhatják a turistákat a szállodák és panziók - foglalta össze az elmúlt négy esztendőt Sós Tamás.