A Magyar Gazdaságfejlesztési Központtól (MAG Zrt.) legalább öt munkanappal előbb levélben értesítiaz érintetteket a támogatási döntést megelőző helyszíni szemléről. Ennek során a projekt megvalósíthatóságát, a dotációra való jogosultság megalapozottságát és a pályázatban szereplő információk helytállóságát vizsgálják.
Az uniós és a hazai előírások szerint a támogatás helyes felhasználása érdekében gyakorlatilag a projekt bármelyik szakaszában sor kerülhet ellenőrzésre. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség tájékoztatása szerint helyszíni szemlét tarthatnak a döntést megelőzően, de később is, közbenső, utólagos vagy projektlezáró vizsgálat formájában.
A kedvezményezetteket nemcsak a közreműködő szervezet, hanem az Európai Bizottság illetékes szervezetei, az Európai Számvevőszék, az Állami Számvevőszék, a kormány által kijelölt ellenőrzési szervek, a Magyar Államkincstár, illetve az EU-támogatások irányító hatóságai és a kifizető hatóság képviselői is vizsgálhatják - írja a lap.
Helyszíni szemle a nyertes pályázóknál
Sorra keresik fel az ellenőrök azokat a pályázókat, akik a Gazdaságfejlesztési és a Közép-magyarországi operatív program (GOP, KMOP) június 11-én lezárult B és C jelű kiírásain jelentős összegű támogatást igényeltek - tudta meg a Világgazdaság.
Véleményvezér

Zalaegerszegen lenyúlta a civilek pénzét a Fidesz
A pénzelosztás mintha részrehajló lenne, nem kicsit.

Jönnek az oroszok, nem állnak meg az ukrán határnál
Új keményvonalas katonai parancsnok irányítja az orosz szárazföldi erőket.

Az uniós pénzek elmaradásának látványos következménye van a magyar gazdaságban
Hiányoznak az uniós pénzek.

A Romániában élő magyarok által is támogatott új elnök teljesen szembe megy Orbán Viktorral
Lengyel-magyar barátság helyébe, lengyel-román került.