A közelmúltban felszabadult forrásokból finanszírozva azokat a pályázatokat is támogatják, amelyeket első körben keret hiányában elutasítottak. Ez 127 pályázat, amelyek eredményeként általános és szakosított képzésben vehetnek részt a munkavállalók.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a közelmúltban a duplájára emelte az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében elsőként meghirdetett vállalati képzési támogatási konstrukció pénzügyi keretét.
A pályázaton 327 vállalkozás nyert összesen 1,9 milliárd forint támogatást munkavállalóinak képzésére, és ezzel versenyképességének fejlesztésére. A mikro- és kisvállalkozások felmérték, hogy elsősorban a foglalkoztatottak oktatása, az akkreditált képzési programok segítségével juthatnak piacképes tudáshoz, javíthatják versenyképességüket.
A Közép-magyarországi Régióban például 111 nyertes jutott 826 millió forintos forráshoz. Az Európai Unió átlagos fejlettségét el nem érő úgynevezett konvergencia régiókból beérkezett pályázatok mindegyike támogatásban részesült, ha megfelelt a formai követelményeknek. Így 216 pályázó 1,1 milliárd forintot fordíthat munkahelyi képzésekre.
190 milliárd
Összességében 2004 és 2006 között több mint 2200 projekthez hagytak jóvá 190 milliárd forint támogatást. A megkötött támogatási szerződések mintegy négyötödénél már a támogatást is kifizették 90 milliárd forint értékben.
Az aktív munkaerőpiaci intézkedéseket 2 központi programmal és 2 pályázati felhívással segítették. Az irányító hatóság a központi programok keretében 30 milliárd forinttal támogatta a megyei munkaügyi központokat a munkanélküliség megelőzése, a foglalkoztatás érdekében. A 20 megyei munkaügyi központ a munkaerő területi mobilitását, a fiatalok munkaerőpiaci beilleszkedését, a foglalkoztatást, a gyakorlati tapasztalatszerzést és a munkavégzési képességek megőrzését szolgáló programokat indított. Ezekben a programokban több mint 22 ezren vettek részt.