A Takarékbank a szintén a kkv-kat segítő Széchenyi Kártya Program hiteleinél sem számít jelentős visszaesésre a válság miatt az igénylések, érdeklődések alapján. A portfolióban található folyószámlahitelek jellegüknél fogva jó megoldást jelenthetnek a vállalkozásoknak a nehézségek áthidalására, válságkezelésre is.
Az agrárfinanszírozásban jelentős szerepet játszó Takarékbank tapasztalatai alapján a mezőgazdaságot kevésbé érinti a mostani helyzet, a forgóeszköz jellegű hitelek igénylése az elmúlt évekhez hasonló mértékű. Nagy a kereslet az új sztenderd támogatás-előfinanszírozási hitel iránt, amely áprilisban indult és már több mint 100 ügyletet kötöttek, valamint a beruházási hitelek kihelyezése sem állt le. Ezen kívül továbbra is rendkívül jelentős az érdeklődés az agrárgéplízing iránt.
„Az állami források és a mögöttes állami garanciarendszer fontos szerepet játszhat a válság kezelésében és a gazdaság élénkítésében. Kiemelten fontos, hogy minden gazdasági szereplő a megfelelő időben a működéséhez és fejlődéséhez szükséges forráshoz jusson, ebben pedig kulcsfontosságú szerepe és felelőssége van a bankrendszernek. Fontos, hogy a bankok segítő partnerként reagáljanak az esetleg nehéz helyzetbe került vállalati ügyfelek esetében, valamint változatlanul finanszírozzák a jó és előremutató beruházásokat” – mondta Szabó Levente, a Takarékbank üzleti vezérigazgató-helyettese. „Már most készülünk a válság utáni időszakra, amikor a vállalkozások hitelezésén keresztül a pénzintézetekre meghatározó szerep hárul a gazdaság újraindításában.”Nemcsak a kölcsöntermékekre jelentős az igény, hanem a faktorálás iránt érdeklődők száma is a többszörösére ugrott a bankcsoporthoz tartozó Takarék Faktorháznál. Az igénylők a mostani helyzetben szeretnének minél hamarabb – a fizetési határidő előtt – hozzájutni követeléseikhez, hogy saját kintlévőségeiket rendezzék, fizetést adjanak munkavállalóiknak, illetve alapanyagot szerezzenek be további működésükhöz.