1. A szó elszáll az írás megmarad – tartja a mondás, helyesen!
Rögzítsünk mindent írásban, ne hagyatkozzunk arra, ki, mire emlékszik. Ezzel rengeteg időt spórolunk meg a cégnek és jó néhány konfliktust magunknak! Egy esetleges vita esetén is kiutat jelenthet, ha van írásos nyom.
2. Osszuk meg a feladatokat és időnként cseréljünk szerepet!
A cég hatékony működésének kulcsa az ésszerű munkamegosztás. A „mindenki csinálja azt, amihez ért” elvén fel kell osztani a feladatokat. Ez talán az első dolog, amit megfogadunk, amikor kilépünk a vállalkozói szférába, hogy nem fogjuk ugyanazt a rossz HR-politikát alkalmazni saját cégünkben, mint amit volt szerencsénk megtapasztalni alkalmazottként. Az is fontos, hogy lehetőleg egyenlően osszuk fel a feladatokat, hogy senki ne érezze úgy, hogy a másik többet vagy kevesebbet tesz a cégért.
Ne halogassuk a könyvelést, minden bevételt és kiadást vezessünk pontosan. Külön oszlopban rögzítsük a tagi kölcsönöket, azt is, hogy melyikünk adta és mire költöttük el. Precíz elszámolással elkerülhető a későbbi félreértés. Elejét vehetjük az „engem meg se kérdeztél, hogy költsünk-e erre vagy sem, én nem egyeztem bele abba, hogy ezt megvegyük” típusú szemrehányásoknak.
4. Ne "hagyjuk rá" a másikra!
Tartsuk szem előtt, hogy az üzlet nem barátság, még ha párhuzamosan is csináljuk a kettőt. Igyekezzünk minden félreértést tisztázni, a vitákat megbeszélni és megpróbálni minden esetben kompromisszumot hozni. Nem véletlenül mondják, közös cégtől megszabadulni, nehezebb mint elválni!
A helyzet talán még nehezebb munkahelyi szerelem esetén. Van néhány tippünk, hogy lehet jól kezelni!
5. Legyünk maximalisták, de ne mindenáron!
Igyekezzünk a lehető legtöbbet kihozni a cégünkből, de ne menjen rá a barátságunk. A teljesítményorientált szemlélet elengedhetetlen a hatékony működéshez, de fontos, hogy időt szenteljünk a közös cég mellett a barátságunknak, mert egy nap arra ébredhetünk: van egy profitáló vállalkozásunk, de közben elvesztettük a legjobb barátunkat.