Újabb 8 kockázati tőkealapkezelő indulhat

Kihirdették a Jeremie kockázati tőkeprogram (az Új Széchenyi Kockázati Tőkeprogramok Közös Növekedési Alap Alprogramja című - GOP-2013-4.3/B kódszámú) harmadik körére kiírt pályázatok nyerteseit. Az eredeti tervek szerint 4 alap kapott volna 3-3 milliárd forint forrást, a nagy számú jelentkező miatt azonban 8 győztest nevezetek meg, amelyből négyet indulásának feltétele, hogy a Nemzeti Fejlesztési Kormánybiztos a szükséges forrásátcsoportosítást jóváhagyja.

Az újabb 12 milliárd forint Jeremie -forrásról a pályázatot tavasszal írták ki. A dokumentum megjelenésekor voltak aggodalmak a várható érdeklődést illetően, mivel mindössze 10 napja volt az érdeklődőknek a szükséges dokumentumok beszerzésére, amelynek egyebek mellett a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének engedélye is része kellett, hogy legyen. (A programot a magyar állam mellett az EU Regionális Fejlesztési Alapja támogatja. Az alapok vagyonának 70%-át adja a támogatás, a maradék 30%-ot nekik kell hozzáadni.)

Nyertes alapkezelők

Nyertes alapkezelők: 1. Alliance Jura-Hongrie Kockázati Tőkealapkezelő Zrt. 2. Perion Invest Kockázati Tőkealapkezelő Zrt. 3. Tőkepartner Kockázati Tőkealapkezelő Zrt. 4. Dinamo Ventures Kockázati Tőkealapkezelő Zrt.

A Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság jóváhagyása esetén nyertes alapkezelők: 5. Hemisphere Kockázati Tőkealapkezelő Zrt. 6. PBG FMC Kockázati Tőkealapkezelő Zrt. 7. Valor Capital Kockázati Tőkealapkezelő Zrt. 8. Core Venture Kockázati Tőkealapkezelő Zrt.

A szűk határidőt is figyelembe véve különösen pozitívan értékelhető, hogy a beadott pályázatok jelentős számára és magas szakmai színvonalára tekintettel, az eredeti négy alap helyett nyolc alapkezelő részére láttak lehetőséget egyenként három milliárd forint forrás biztosítására a döntéshozók - áll a Magyar Vállalatfinanszírozási Zrt. honlapján megjelent közleményben.

A 8 alapkezelőből az Európai Bizottság kockázati tőkeprogram keretemelésének jóváhagyására tekintettel négyet függő feltétellel hirdettek ki nyertesként.Ezen alapkezelőknél a közvetítői szerződés megkötésének feltétele a Nemzeti Fejlesztési Kormánybizottság jóváhagyó határozata.

Kép: Förster Tamás

Több mint 100 milliárdos keret

A Jeremie I. program keretében jelenleg 8 alapkezelő keres befektetési célpontokat. A 2010-ben létrejött alapoknál a befektetési időszak az idén év végéig tart.

A Jeremie II. keretében 10 alapkezelő kezdte meg a működését. A két programban összesen több mint 86 milliárd forint áll rendelkezésre, amelyet innovatív, gyorsan növekvő vállalkozásokba kívánnak befektetni.

A most induló 8 alap tőkéjével (a 70-30 százalékos pályázati, illetve saját forrás arányt figyelembe véve) ez az összeg 100 milliárd forint fölé duzzadhat.

Tőkekínálati forradalom Magyarországon
Vannak klasszikus kockázatitőke-alapok, és egy-két éve a nagyon korai fázisban finanszírozást jelentő magvető és angyal befektetések is keresik a finanszírozható startupokat. A keresleti oldalon azonban még várat magára az átütő változás. A hazai ötletek mögül hiányzik a szakmailag tökéletes csapat, és az üzleti tervek sem kiforrottak.
 

 

Véleményvezér

Karácsony Gergely szerint Bindzsisztán szervezi mini-Dubajt

Karácsony Gergely szerint Bindzsisztán szervezi mini-Dubajt 

Ez a harc lesz a végső?
A tervezett budapesti mini-Dubaj felhőkarcolója pont egy légifolyosóba esik

A tervezett budapesti mini-Dubaj felhőkarcolója pont egy légifolyosóba esik 

Nem tűnik túl átgondoltnak a mini-Dubaj projekt.
A Jobbik volt elnöke szerint Lázár János lebukott

A Jobbik volt elnöke szerint Lázár János lebukott 

Bindzsisztán működik, ahogy kell.
Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo