A személyi jellegű ráfordítások összege 41,63 millió forint volt – az Iron Swim a 2020-as évben átlagosan 13 főt foglalkoztatott, a részükre kifizetett bér összesen 35,038 millió forint volt, míg a bérjárulékok 4,394 millió forintot tette ki. A kiegészítő mellékletben közzétett adatok szerint így a cég dolgozói átlagosan nagyjából 270 ezer forintos fizetést vehettek fel.
Újdonság, hogy a cég 2018-as alapítása óta először osztalékot fizet: a közzétett alapítói határozat szerint Hosszú Katinka 25 millió forint osztalék kifizetését hagyta jóvá.
Mit hozhat a jövő?
A Piac & Profit a jövőbeli tervekről is kérdezte az úszónőt – az Iron Swim válaszában elárulta, hogy az oktatási helyszínek további bővítése mellett szeretnének főszponzort találni a jövőben egyesületi formában működő úszásoktatásnak és úszóklubnak – ezzel kapcsolatban jelenleg is zajlanak a tárgyalások, annyit azonban sikerült megtudnunk, hogy egyelőre elsősorban Pest megyében várható további terjeszkedés.
Iron International
Az Iron Swim és az egy ügyvédi irodához köthető ciprusi Rimland Limited által közösen tulajdonolt, az International Swimming League (ISL) versenysorozatot megalapító, és a sorozatban induló Iron International úszócsapatot működtető céget 2019 augusztusában jegyezték be, így a most leadott beszámoló mindössze a második az Iron International történetében.
A versenysorozat 2020-as idényre rányomta a bélyegét a koronavírus-járvány, végül a normális, több helyszínes megoldás helyett Budapesten rendezték meg az egész szezont egy hathetes verseny keretében, szigorú biztonsági előírások mellett, buborékos megoldásban – írta válaszában a cég.
A cég eredménye szolidan javult első évéhez képest – a 2020-as beszámolóban 8,524 millió forintos adózott eredményt könyvelhettek el valamivel több mint 53 millió forintos nettó árbevétel mellett. A kiegészítő melléklet szerint ez elsősorban versenyszervezési és -népszerűsítési tevékenységéből származott.