Teljes a káosz a televíziós versengés miatt

A legújabb, a HDR-technika még szebb színeket hoz tévé-készülékeink képernyőjére. A gond csak az, hogy két, egymással versengő műszaki megoldás megnehezíti a választást.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A műszaki újításoknál való versengés nem újdonság. Emlékezhetünk még, hogyan maradt felül a VHS-technika a Sony Betamaxával szemben, vagy hogyan győzte le a Blu-ray a HD-DVD-t. Most ismét harcol egymással két újdonság: a Dolby Vision és a HDR10+.

Kép: Pixabay

Mindkét, „dinamikus HDR-nek” nevezett technológiának ugyanaz a célja: a színek javításával, a kontrasztok kiemelésével még szebb legyen a kép. Az előző eljárások, a HDR10 és a BBC által kifejlesztett HLG csak egyszer rögzíti, milyen mértékű kontrasztok legyen egy filmben, vagy sorozatban, míg az új eljárásoknál a tv-készülék folyamatos további információkat kap, hogyan alakítsa a színeket és a kontrasztokat minden jelenetnél. Ennek eredményeként érettebbek a színek, világosabbak a képet, finomabbak a szín-átmenetek, sok részlet láthatunk, amelyek addig sötétben maradtak.

A jelentős javítás kérdésében viszont teljes a káosz, mert tv-gyártók, stúdiók és streaming-portálok

A sok tévézéstől gyorsabban hülyülünk
Helytelen, ha gyerekek naponta órákig ülnek a tévé képernyője előtt – de az öregeknek sem jó. A túl sokat tévézőknek romlik az emlékezőtehetsége.
nem tudnak egymással megegyezni, ki-ki a maga technikáját használja. Kezdetben úgy tűnt, hogy a Dolby Vision lesz a győztes. Erre tett a 20th Century Fox, vele tartott a Netflix és az Apple. A Samsung, a HDR10+ gazdája először a Philips-szel és a Panasonic-kal szövetkezve jelent meg a piacon. Azóta az Amazon Prime Video is sok filmet, sorozatot ebben a formátumban sugároz és azt használja a Universal és a Warner Bros. is. Az előny: gyártók és stúdiók ingyen kapják a technikát, míg a Dolby Visionért fizetni kell.

Nem dőlt még el, ki lesz a győztes, de a frontok töredeznek. A Panasonic már az év elején bejelentette, hogy tévé-készülékei mindkét formátumot támogatják és valószínűleg általánosan ez lesz a jövő útja. (Forrás: Der Spiegel)

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo