1. Egyeztessünk a hatóságokkal, mi az a szükséges minimum, amit hogy a hivatalos engedélyek beszerzéséhez meg kell csináltatnunk! Ehhez képest határozzuk meg, hogy mennyit szeretnénk tudunk többet költeni, így elkerülhetjük, hogy látszólag szükséges dolgokra fölöslegesen áldozzunk. Kiemelten fontos és egyben ajánlott a költségek maximalizálása.
2. A felújítás folyamata során tartsunk magunknál egy mappát, melyben a különböző folyamatoknak a számláit külön-külön tárolhatjuk! Így később is visszakereshetjük, hogy mikor mire és mennyit költöttünk.
3. Ne a legolcsóbb ajánlatot válasszuk, hanem azt amelyiket a mesterember adja! Érdemes referenciákat kérni, de az ”ismerősöm ismerőse” se mindig elég. Szerződés aláírása előtt vegyük a fáradtságot és beszéljünk referenciában megadott cégvezetőkkel és ha lehet, győződjünk meg a saját szemünkkel arról, hogy milyen munkát végeznek azok, akiket épp megbízni készülünk.
Kevesebb túlórapénzt kell fizetni, drasztikusan leesik a betegállományban töltött idő, az irodai papírfelhasználás pedig akár 60 százalékkal is csökkenhet – sok cégtulajdonos álmodozik erről, és feltehetően nem is gondolnak arra, hogy ehhez csak a cég irodáját kell átalakítani.
5. Alaposan gondoljuk át a konnektorok és az elektromos kiállások elhelyezését még a munkafolyamat megkezdése előtt! A későbbiekben ugyanis már szinte csak károkozással lehet áthelyezni a meglévő konnektorokat. Tervezzük meg előre, hová szeretnénk a számítógépet, lámpát, hűtőszekrényt, illetve valamennyi szükséges elektromos berendezést, így a későbbiekre nézve nemcsak pénzt spórolunk meg a cégnek, de sokkal esztétikusabb is, ha nem látszódnak a különböző elektromos vezetékek. A vízvezeték-szerelő munkájának megkezdése előtt mindenképpen érdemes utánanézni, hogy merre futnak a közművek csövei, nehogy a nagy bontásban megsértsük őket. Ez a mulasztás ugyanis nem kis javítási költséget vonhat maga után.
6. A festőket kérjük meg, hogy hagyjanak valamennyi festéket majd a vödörben a későbbiekre nézve, hogy az esetleges kisebb sérüléseket, hibákat magunk is kijavíthassuk! Így megspórolhatjuk a keresgélési időt, hogy pont ugyanolyat találjunk, mint amivel az adott helységekben dolgoztak a szakemberek.
7. Felejtsük el, hogy a határidők azért vannak, hogy a telephelyünket felújítók betartsák azokat. Mindig számoljunk legalább 8-10 nap csúszással a tervezett végdátumhoz képest, így nem érhet minket meglepetés, ha például új termék fejlesztését, utazást kötnénk a felújítás befejezéséhez. Ráadásul nem kell további mesterembereket bevonni a munkálatokba a szoros határidő miatt.