Farnsworth maga is üzletember volt, ám megelégelte a munkahelyi öldöklő könyöklést és inkább juhtenyésztőnek állt. Mostanra azonban gazdasága egyre kevésbé jövedelmező a hagyományos termékeket illetően, ezért a férfi szélesítette a profilt, motivációs szakemberré lépett elő, és meghirdette, hogy remek csapatépítő tréninggel tud szolgálni. (Kikészítik a munkahelyen? Íme pár tipp!)
Szavának lett foganatja: a cégek sorra küldik embereiket a wiltshire-i gazdaságba, ahol 2000 fontért - 700 ezer forintért - tucatnyi birkát hajkurászhatnak. A szaladgálás nem öncélú: egy akolba kell beterelni az állatokat, amelyek kellően rakoncátlanok és a karámnak még a közelébe se akarnak menni. Így aztán a juhászkutyálkodó csapattagoknak jól együtt kell működniük, hogy eredményt érjenek el. (A munkahelyi feszültséget leginkább a vezetők túlzott bizalmatlansága, szigorú kontrollja eredményezi, valamint az, hogy egyéni munkavégzésre és távmunka végzésére kevéssé vagy egyáltalán nincs lehetőség.)
"Az egész segít emberek egy csoportjának javítani a kommunikációs képességeket, erősíti a bizalmat, kiemeli a vezetői rétermettséget, ami inspiráló, és történik mindez sok mókával" - idézte a brit Metro újság az üzletemberekből terelőkutyákat faragó motivációs szakembert. A juhhajkurászást kamerára veszi, és még aznap bemutatja a csapatnak, hogy mit művelt - megfelelő elemzést és értékelést fűzve hozzá. Farnsworth nagyon gyorstalpaló tanfolyamát Open Ewe-niversitynek (Szabad Juhniversitasnak) nevezi. (Az angol ewe szó jelentése juh, kiejtése azonos a magyaréval.)