A projekt elsődleges célja annak felmérése volt, hogy milyen módon alkalmazhatóak a legújabb technológiai innovációk a napi raktári munkában. A két cég emellett azt is szerette volna feltárni, hogy hogyan működik a dolgozók és robotok közötti munkakapcsolat a gyakorlatban, illetve milyen hozzáadott értéket nyújthat a robotika raktári környezetben.
Az egyik legfontosabb tapasztalat, hogy a mobilrobot-rendszer jelentősen leegyszerűsítette a ponttól pontig történő árumozgatást. A raktár e munkafolyamatait csupán néhány nap alatt le tudták képezni a mobilrobot-rendszer segítségével, komplex programozási feladatok nélkül, és szükség esetén ugyanilyen gyorsasággal módosítható is a rendszer a mai dinamikus környezet elvárásainak megfelelően.
„A raktári dolgozók központi szerepet játszottak a teszt során. A rendszert úgy terveztük, hogy a robotok az alkalmazottakkal közösen dolgozzanak, és mentesítsék őket a jelentős fizikai megterheléssel járó feladatok alól. A robotok napi 30 km-es sétát spórolnak meg a dolgozóknak, javítva a munka hatékonyságát és biztonságát is a raktári munkakörnyezetben” – mondta el Üveges Zoltán, a DHL Express magyarországi üzletfejlesztési vezetője.
Az intelligens mobil robotok új generációja várhatóan jelentősen átalakítja majd a logisztikai iparágat. A robotoknak köszönhetően ugyanis a raktári dolgozók egy adott feladatot sokkal gyorsabban és kisebb energiafelhasználással tudnak majd teljesíteni, ezáltal jelentősen növelve a hatékonyságot.