Nyári gumi kiválasztása gazdaságosan

 

Már évtizedek óta bevett gyakorlat hazánkban is – nagyon helyesen – hogy a járművek abroncsait az adott évszakhoz igazítjuk, így a közelgő tavasz és a nyár is keletkeztet ezzel kapcsolatban feladatokat.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

 

A nyári gumi kiválasztásakor fontos szempont a biztonság és a hatékony vezetés, de a pénzügyi vetület sem elhanyagolható, ezért mindenképpen érdemes szétnézned az Olcsobbgumi.hu webáruház kínálatában. Ebben a cikkben összefoglaltuk, mire kell odafigyelni a nyári abroncsok vásárlásakor, hogy minden lényeges szempont érvényesülhessen.

A nyári gumi szerepe

A nyári abroncsokat a meleg, száraz időjárási viszonyokra fejlesztették ki a gyártók. A téli gumikénál anyaguk keményebb, így kevésbé kopnak a hőségben. Nem csak a melegre, de a nyári esőkre is kiképezték őket: szélesen barázdált mintázatuk feladata, hogy optimálisan vezesse el a vizet, ez által minimalizálja a megcsúszás kockázatát.

Jellemző a nyári gumikra az alacsonyabb profil, aminek köszönhetően a gumi oldalfala kevésbé rugalmas, ezért nagyobb sebességnél is könnyen irányítható. Az igényesebb abroncsok speciális zajcsökkentő mintázattal rendelkeznek, így nyugodtabb, csendesebb utazást tesznek lehetővé.

Mivel a gumikeverék keményebb, a nyári gumiabroncsok gyakran hosszabb élettartammal bírnak, mint a téliek, persze rendeltetésszerű használat mellett.

A nyári gumi kiválasztása

Első lépésként mindig ellenőrizd az adott jármű típusához ajánlott gumiabroncs méreteit, ezt a jármű kézikönyvében vagy az ajtó oldalán található címkén olvashatod. A méret már csak azért is fontos, mert hatással van az üzemanyag-hatékonyságra, tehát ezen keresztül a pénztárcádra is.

A nyári gumiabroncsoknak általában egyszerűbb, kevésbé mély mintázata van, de ha rendszeresen közlekedsz nedves felületen a nyári időszakban is, érdemes enyhén mélyebb mintázatú abroncsot választanod.

A nyári gumikeverék jellemzően keményebb, viszont ha szeretsz a hegyekbe menekülni a kánikula elől, akkor messze ne a legkeményebb keveréket válaszd.

Az alacsony ár a gumik esetében sem jelent gazdaságosságot. Az ismertebb és drágább márkák általában hosszabb élettartamot kínálnak, így bár az egyszeri befektetés nagyobb, de ritkábban kell cserét eszközölni.

Hasznos tippek vásárláshoz

A gyártó hasznos adatokat közöl az abroncs kopására és az élettartamra vonatkozóan. Ha kevés kilométert futsz egy évben, messze nem mindegy, hogy mikor éri utol a gumit az anyagfáradás.

Sokak által elhanyagolt, de fontos adat a zajszint, aminek tudatos választásával sokat tehetsz az autózás kényelméért. Szerencsére ma már a gumikról is számos vásárlói vélemény, független teszt olvasható, amiből képet kaphatsz a teljesítményükről valós körülmények között.

Ha a fenti pár szempontot figyelembe veszed, nem fogsz csalódni az új nyári abroncsaidban. A vásárlás viszont csak egy dolog, ne feledkezzünk meg a rendszeres ellenőrzésről és karbantartásról se!

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo