A korszerű panel technológia új lehetőséget teremt nemcsak a családi, de a társasház építésben is, hiszen gyors kivitelezést, fix költségeket, magas minőséget, számtalan más előnyt és munkálatokat koordináló szakmai csapatot biztosít. Szeretne többet megtudni erről a műszaki megoldásról? Ez a cikkünk Önnek szól!
Egy régi technológia új köntösben
A paneles építés inkább negatív tapasztalatokat jelent sokak számára, pedig maga az eljárás nagyszerű és gyors, így tömeges lakásépítést tesz lehetővé. Szerencsére ma már korszerű anyagokból készülnek a könnyűbeton falpanelek, így energiahatékony és egészséges otthonok építését teszik lehetővé.
A normál betonnál könnyebb szerkezetű, tömör, nagyszilárdságú könnyűbeton épületfizikai tulajdonságai kedvezőek, ezért egyre szélesebb körben alkalmazzák. Különféle adalékokat használnak a beton kevésbé kedvező tulajdonságainak javítására. A falelemek esetében a keramzit betonok a legelterjedtebbek.
Mi a keramzit beton, és miért előnyös?
A könnyűbetonok egyik lehetséges adalékanyaga a duzzasztott, magas hőfokon kiégetett agyaggyöngy, a keramzit, amely előnyös műszaki és fizikai tulajdonságú építőanyagot eredményez.
A falazat kiváló hőmegtartó képességének köszönhetően a keramzit panelekből épült házak télen-nyáron magas komfortérzetet nyújtanak. Jó hő- és hangszigetelő mivoltuknak köszönhetően megfelelnek a mai kor épületszerkezetekkel szemben támasztott elvárásainak. A kerámia tartalom jóvoltából páraáteresztő, lélegző falak optimális klímát, egészséges életteret teremtenek az ott lakók számára. A falazat tartós, tűzálló, ellenáll a víznek, fagynak, savaknak és lúgoknak, valamint a kártevőknek, penésznek is.
A technológia előnyei
A könnyűbeton falpanel technológia a hagyományos kiselemes építés és az ipari panel technológia előnyeit egyesíti:
- Gyors kivitelezést tesz lehetővé, hiszen az átlagos méretű családi ház esetében mindössze 15-35 falelem helyszíni szerelését jelenti, ami 2-4 munkanap alatt elvégezhető.
- A speciális építőanyagnak köszönhetően vékonyabb teherbíró falakra van szükség, így a nettó alapterület mintegy 5-8%-kal nagyobb a hagyományos falazatból készült épületekhez viszonyítva.
- A falpanelek az elektromos védőcsövek, a dugaljak, kapcsolók előkészítéseivel, illetve a gépészeti nyomvonalak kirekesztéseivel kerülnek gyártásba, így a helyszínen ezeket a munkákat már nem kell elvégezni.
- A gyártásból adódó, mindkét oldalon sík falazatok leegyszerűsítik, meggyorsítják az utómunkálatokat.
A tervezés, gyártás, szállítás és az épületszerkezetek kivitelezése a forgalmazó szakmai csapatának támogatása mellett zajlik, így garantálja a magas minőséget és a határidők betartását.