Ne vegye el a kedvét ettől a remek mozgástól az örökös korholással! A gyermek így ismeri meg a körülötte lévő világot. A közlekedésben már a szabályokat is be kell tartani pl. várj meg a sarkon, vigyázz a járókelőkre, a zebrán együtt megyünk át stb.! Gyűjtsük össze együtt, hogy miért jó már kisgyermekként bicajozni és milyen alkalmatosságok vannak erre a célra!
Ezt nem lehet elfelejteni
Biztos hallotta már a mondást, hogy “Olyan, mint a biciklizés, nem lehet elfelejteni!”. Valóban, aki gyermekkorában sokszor ült a nyeregben, az akár 20 év kihagyás után is biztonsággal fogja tudni tekerni a pedált - néhány bemelegítő kör után.
Általában, amikor kiskorunkban megtanulunk tekerni, utána amíg csak az időjárás és a szüleink engedik hajtjuk a bringát. Ezzel az állandó ismétléssel segítünk az agyunknak a hosszútávú memóriába elraktározni a megtanult folyamatot, ezért később bármikor és minden erőlködés nélkül előhívhatjuk.
Sport, játék és fejlesztőeszköz
A bicaj egy olyan különleges eszköz, ami lehet nagyon komoly sport, szórakozás, de bármilyen célból is kezdi el a csemete használni, fejlődni is fog tőle. Elsősorban az egyensúlyérzék és a mozgáskoordináció javul a használatával, de pozitív változást idéz elő a koncentrációban, memóriában is.
A mostani generáció egyre kevesebbet mozog a szabad levegőn, és a kütyüktől csak valami nagyon klassz alternatívával lehet őket elcsalogatni. Márpedig a mozgás, nem csak a fizikai, lelki és egészségi állapotra van jó hatással, hanem olyan folyamatokat indít be az agyban, amitől a finommotorika, a gyors észjárás is fejlődik. A Kerékpárwebshop.eu gyermek kerékpárjai között biztosan megtalálja a megfelelőt!
Az első járgányok
A legkisebbeknek az úgynevezett futóbicikli a legnépszerűbb kétkerekű. Ezek a modellek egy stabil vázon, kormányon és a két keréken kívül nem rejtenek semmit, így tökéletes választás a cangázás rejtelmeinek elsajátítására. Egyrészt a gyerkőc nem nagyon tud kárt tenni benne (még ha elesne vele, akkor sem), másrészt hamar ráérez az egyensúlyozás mikéntjére, illetve a gyorsulást és a megállást is megtanulja. Amikor a csemete kinövi az első járgányt, jöhet az első valódi kerékpár!
Mint a nagyoké, csak kicsiben!
A kisméretű bringák igyekeznek a gyermekek adottságainak megfelelni. Jellemzően kontrafékesek, nincs rajtuk váltó vagy egyéb zavaró tényező. Kapható felszerelhető pótkerék is a drótszamarokhoz, de ha a gyermek korábban már futóbiciklizett, akkor erre igazából semmi szükség. Az egyensúlyozást, azaz a kerékpározásnak, mint megoldandó feladatnak az oroszlánrészét már tudja, a pedál tekerését pedig gyorsan megszokja.