2008. július 1-én lép életbe az a rendelkezés, amely a bíróságoknak kötelezővé teszi az egy órás cégbejegyzési eljárást, a hazai gazdasági környezet versenyképességének javítása és a befektetők döntési autonómiájának erősítése érdekében. A Magyar Demokrata Fórum elismeri a módosítás szükségességét, hiszen - noha már 2006. júliusa óta létezik az egyszerűsített cégbejegyzés intézménye - egy cég megalapítása jelenleg akár negyven napig is elhúzódhat a fővárosban. Félő azonban, hogy az egyórás határidő a jogszabály módosítás ellenére is csupán álom marad, ugyanis a bíróságok informatikai rendszere még nem készült fel az átállásra, az APEH és a KSH az eddigi határidőket is csak kínkeservvel tudta betartani, de nem teljes még az elektronikus ügyintézés jogszabályi háttere sem.
Az MDF szerint nem ez volt az első eset, hogy a kormány félmunkát végzett: a modernizációt célzó elképzelések rendre megrekedtek a szavak szintjén, a kidolgozatlan kormányzati javaslatoknak pedig jellemzően az állampolgárok látták kárát. Ilyen volt az elektronikus adóbevallás felemás megoldása, az APEH és Országos Nyugdíjfolyósító Intézet Informatikai hibája, amely miatt nem lehetett megszüntetni a NYENYI-s adatszolgáltatást, valamint a KIR hibája, melynek köszönhetően több százezer köztisztviselő, közalkalmazott 2006. és 2007. évi bevallása volt informatikailag hibás.
A Magyar Demokrata Fórum úgy látja: csak remélni lehet, hogy az egy órás cégbejegyzés a jelen körülmények között nem jut hasonló sorsra, elég ugyanis egy elírt szám és az adóhatóság máris bottal ütheti a cég nyomát, ahogyan a rosszul funkcionáló informatikai rendszerét is. Az MDF ezért felszólítja a Kormányt, hogy a zökkenőmentes egyórás cégbejegyzés érdekében biztosítsa a szükséges emberi és anyagi forrásokat a bíróságoknak vagy, a jogbiztonság megtartása érdekében, gyakoroljon önkritikát és halassza 2009. január elsejére a rendelkezés életbe lépését.