Magyar Telekom: 10 éve a parketten

Pontosan 10 évvel ezelőtt, 1997. november 14-én történt meg a Magyar Telekom-részvények bevezetése a hazai és nemzetközi tőzsdei kereskedésbe, egyidejűleg Budapesten és New Yorkban.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Christopher Mattheisen elnök-vezérigazgató az évforduló kapcsán elmondta: "A tíz évvel ezelőtti tőzsdei bevezetéssel nagy lépést tettünk azon célunk felé, hogy a közép- és a délkelet-európai térség távközlési iparágának vezető társaságává váljunk, és egyre magasabb színvonalú szolgáltatást nyújthassunk ügyfeleink részére. Folyamatos elkötelezettséget érzünk a Magyar Telekom magas szintű teljesítményének fenntartásáért. Ezért a közelmúltban fontos döntéseket hoztunk az új irányítási struktúrával kapcsolatban, a költség- és létszámhatékonyság javítása érdekében. Így hosszú távon is biztosíthatjuk versenyképességünket, amely ügyfeleink, alkalmazottaink és részvényeseink érdekeit egyaránt szolgálja."

A Magyar Telekom nyilvános részvényértékesítésének elindítása kiemelkedő mérföldköve volt a hazai privatizációs folyamatnak és a tőkepiac fejlődésének. Az összetett - hazai és nemzetközi intézményi és magánbefektetőkre is kiterjedő - részvényértékesítés mind hazánkban, mind pedig a közép- és kelet-európai térségben úttörő és példaértékű tranzakció volt, amelyre a Magyar Telekom elsőként vállalkozott a régió távközlési cégek közül. Méretét tekintve a Magyar Telekom-részvények nyilvános forgalomba hozatala nemcsak Magyarországon, de az egész régióban az addigi legnagyobb tőkepiaci tranzakció volt.

A Magyar Telekom az első kereskedési naptól kezdve a hazai és nemzetközi tőkepiac jelentős szereplőjévé vált, és 10 éve folyamatosan a befektetők és az elemzők figyelmének középpontjában áll. A Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) a legnagyobb forgalmú és legnagyobb piaci kapitalizációjú vezető részvények (a négy "blue chip") egyike lett, és röviddel a bevezetés után bekerült a tőzsdeindex alapját képező BUX-kosárba, ahol azóta is meghatározó súllyal rendelkezik. A Magyar Telekom-részvényeket (amelyeket 2005 májusáig Matáv néven forgalmaztak) 2004 szeptemberében teljes körűen dematerializálták.

A közép-európai cégek közül a Magyar Telekom részvényeit vezették be elsőként a világ vezető tőzsdéjére, a New York-i Értéktőzsdére (NYSE), ahol társaságunkat mindmáig egyedüli magyar vállalatként jegyzik. A Magyar Telekom részvényeket a SEAQ International is forgalmazza Londonban.

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo