A túlságosan gyakori és túlságosan rövid idő alatt bevezetett változtatások az utazási figyelmeztetések, a karanténszabályok és a koronavírus-tesztelési stratégia rendszerében "bizonytalanságot okoznak és tovább növelik a gazdasági kockázatokat" - áll a többi között az ipari és kereskedelmi kamarák országos szövetsége (DIHK), az iparvállalatok szövetsége (BDI), a munkaadói érdekképviseletek országos szövetsége (BDA) és az országos szálloda- és vendéglátóipari szövetség (Dehoga) közös nyilatkozatában.
A többi között kifejtették, hogy a korlátozások miatt nemigen lehet szakértőket, fejlesztőket vagy karbantartókat kiküldeni berendezések üzembe állítására vagy javítására, ami súlyos hatásokkal jár a vállalatok nemzetközi szállítási láncolataiban, a nemzetközi szakmai kiállítások és vásárok elmaradása pedig tovább apasztja a rendelésállományt.
A gazasági érdekképviseletek előtt világos, hogy az utazási korlátozások a járványügyi eszköztár fontos elemei, azonban azt is látják, hogy alkalmazásuk erősen nehezítik a gazdaság működését, például a kereskedelmet és a beruházásokat. Ezért olyan szabályokra van szükség, amelyekkel egyensúlyba hozható az egészség védelme és a gazdaság ösztönzése. Az eddiginél differenciáltabb, a helyi járványügyi viszonyokat jobban tükröző megoldásokat kell alkalmazni az utazási figyelmeztetések rendszerében - áll a német gazdaság legtöbb vállalkozását összefogó szervezetek felhívásában.