Kimarad a nyaralás? Nem is baj

Túl sok a munka, vagy túl kevés a pénz, ezért kimarad idén a nyaralás? Mindenki a vízparton, Ön pedig az íróasztal mögött? Nem rózsás helyzet. Összeszedtünk pár mókás dolgot, hogy lássa, ennek is van jó oldala!

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egy vállalkozó esetében a szabadság olykor több gondot okoz, mint amennyi „nyereséget” hoz az embernek. Lássunk pár dolgot, ami miatt lehet, hogy jobban megéri az irodában maradni.

1. Ha húzós időszakban megy az ember szabira, a többiek neheztelni fognak

Ha a csapat éppen egy nehéz és fontos projekten dolgozik, vagy épp a nyár a főszezon a cégben, és ügyfelek tömegei lihegnek minden kolléga nyakában, nem jó ötlet elmenni szabadságra akkor sem, ha nem a mi területünkön van „fennforgás”. A csapatban betöltött szerepünk szempontjából biztos, hogy negatív hatása lesz.

Kép: PP archív

2. Ha uborkaszezon van, tiszta pénzkidobás

Miért fizetnénk ki súlyos pénzeket, hogy elutazzunk valahova, ha éppen az üzlet is szinte leáll a nyári kánikulában? Végezzük el, amit nagyon muszáj, de lehetőség szerint érkezzünk később, és lépjünk le hamar. Ha korán kezdünk, még a kánikula előtt érdemben tudunk dolgozni, és ha korán elhagyjuk az irodát, a délután szinte felér egy kis nyaralással. (Ez segíthet elkerülni a nyári munkaundort – de van más ötletünk is!)

Munka nyaralás közben? Még jó is lehet!
Ki akarna dolgozni a nyaralás alatt? Nos, ha megfordítjuk a dolgot, máris jobban hangzik: nyaralás munka közben. Erre teremt lehetőséget a legújabb őrület, a „jobbatical”.
3. A szabi alatt is dolgozunk

Ha az okostelefonok révén a pihenés alatt is elérhetőek maradunk – legalább részben –, biztosak lehetünk benne, hogy fontos jelentések érkeznek, amelyekre muszáj lesz rápillantani, vagy hogy ránk csörög egy olyan ügyfél, akit nem lehet lerázni. Így viszont úgysem lehet teljesen kikapcsolódni. Ha viszont tényleg eltűnünk legalább egy hétre, százszámra várnak majd az olvasatlan e-mailek és elvégzendő feladatok, és pár nap alatt úgy elfáradunk, mintha soha nem is lettünk volna szabadságon. (Pedig ha nem a főnök kér, hanem önként dolgozunk a szabadság alatt, akkor bizony nem jár kárpótlás.)

4. Egy csomó pénzünk lesz másra

Nyaralni semmiképpen nem olcsó dolog. Még ha visszafogottan választunk is, biztos, hogy többet költünk, mint itthon. Ha nem utazunk el, jelentős összegeket is spórolhatunk – hosszabb távon akár annyit, ami segíthet beindítani a vágyott startup cégünket, így később lehetőséget teremt a nyaralásra. Nem is beszélve arról, hogy mindennap, amikor nem dolgozunk, veszteség. Nem szerzünk új ügyfelet, nem végzünk el kiszámlázható munkát.

5. Nyaralni kimerítő

A nyaralás sokszor szinte fárasztóbb, mint a mindennapok. Kisgyerekek mellett egyetlen percünk sem lesz arra, hogy feltett lábbal üldögéljünk, bármennyire készülünk is. A városnézésnél lejárjuk a lábunkat, a sok buli miatt pedig álmosabbak leszünk, mint amikor a munka miatt kell korán kelni. Kinek kell ez, ugye?

6. Egyébként is kipihentek vagyunk

Ha ahogy már régóta tervezzük, megvalósítottuk a munka és magánélet egyensúlyát, valójában nincs is szükségünk erre az egész felhajtásra. Ugye?

Valójában persze fontos, hogy mindenkinek legyen lehetősége a pihenésre. Itt mutatunk három indokot, hogy miért fontos a szabadság, és adunk néhány tippet, hogyan kerülhetjük el a veszteségeket az idő alatt, amíg pihenünk.

Korlátlan szabadság? Van, ahol beválik
Miközben a többség azon sakkozik, hogy kevéske szabadságát hogyan ossza be az évre, vannak cégek, ahol nem számolják, ki hány nap szabadságra megy. És megéri nekik.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo