Kezdünk rákapni az elektronikára

Tovább nőtt az elektronikus fizetési eszközök használata 2015. második negyedévében. A Magyar Nemzeti Bank legfrissebb adatai szerint nem csak a kártyás vásárlások terén figyelhető meg ugrásszerű növekedés, de az internetes bankkártyás fizetések száma is jelentősen emelkedett 2014-hez képest.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A jegybank adatai szerint 2015 második negyedévében tovább nőtt a bankkártyás vásárlási forgalom, a belföldi tranzakciók számában 19,1%-os, értékében pedig 18,6%-os emelkedés volt megfigyelhető az előző év azonos időszakához viszonyítva. Az egyérintéses tranzakciók esetében ennél is jelentősebb bővülést figyelhetünk meg: számuk 27%-kal, értékük 35%-kal nőtt 2015 első negyedévéhez képest. Az adatokból kiderül, hogy továbbra is a kisebb összegeket fizetjük egyérintéssel: míg egy hagyományos tranzakcióval történő vásárlás átlagértéke 7764 forint, addig egyérintéssel kevesebb mint felét, átlagban 3644 forintot fizetünk. (Már minden második kártya alkalmas erre a fizetési módra.)

Kép:PP archív

Nem lehet megúszni a kártyázást
A kereskedőknek is megéri nyitni a készpénzmentes megoldások felé – véli Eölyüs Endre, a MasterCard magyarországi igazgatója. Még van hova fejlődnünk bankkártya-elfogadás terén.
Az egyérintéses fizetés terjedését segíti az is, hogy folyamatosan bővül az érintőkártyás pénzforgalmi infrastruktúra. Az érintőkártyák száma 2015. második negyedévében is gyors ütemben emelkedett, az előző negyedévhez képest 7%-kal, az elmúlt év azonos időszakához képest 54%-kal nőtt számuk. Így a 4,2 millió darab érintőkártya az összes fizetési kártya 47 százalékát teszi már ki. Mára a bankkártya-elfogadó (POS) terminálok 55 százaléka rendelkezik az egyérintéses fizetést lehetővé tevő funkcióval, ez 10 százalékos bővülést jelent 2015 első negyedévéhez viszonyítva.

A Magyar Nemzeti Bank friss adataiból az is látszik, hogy az internetes bankkártya-elfogadóhelyek bővülésével párhuzamosan az online vásárlási tranzakciók száma is számottevően emelkedett. 2015. második negyedévében hazai kártyával több mint ötmillió darab internetes vásárlási tranzakció valósult meg a magyarországi fizetésikártya-elfogadó hálózatban, közel 52 milliárd forint értékben.  Az ilyen tranzakciók száma 44%-kal emelkedett a tavalyi év azonos időszakához képest, értékük pedig 51%-kal nőtt. Három hónap alatt hat százalékkal nőtt az internetes elfogadóhelyek száma, ez azt jelenti, hogy a hazai pénzforgalmi szolgáltatók hálózatában már több mint 7600 internetes áruházban lehet bankkártyával fizetni.

Véleményvezér

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t

Fordult a kocka, illúziónak bizonyult az a várakozás, hogy Kína lehagyja az USA-t 

Nem biztos, hogy annyira jó gondolat volt a keleti nyitás. Az USA és Európa vezeti a világgazdaságot.
Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo