Jól lehet keresni szakmunkásként?

Örök téma az emberek között: kinek mennyi a fizetése? Mindenki árgus szemekkel nézi, mire költ a szomszédja, vett-e új autót, hányszor hoz neki csomagot a futár egy héten, megy-e nyaralni a család.

Ahhoz, hogy kiderítsük, melyik szakmában mennyi a fizetés, ki mennyit keres, számos lehetőség adódik. A neten is vannak már fizetést összehasonlító oldalak, de akár álláshirdető portálokat is megnézhetünk, hogy a hirdetésekben feltüntetik-e az összeget.

Link a keresett témához: például a PécsÁllás Szakmunka kategóriaoldala, ahol végignézhetjük, milyen szektorban mennyit kínálnak a munkáltatók, később ezeket összevethetjük akár az irodai munkát végzők keresetével is.

Úgy látszik, jók a fizetések a szakmunkások között

Bár nagyon sokféle szakmunka van, azt azonban mindenki látja, hogy egyre kevesebben állnak festőnek, burkolónak, ácsnak, asztalosnak. Ha valaki ki is tanulja a szakmát, gyakran külföldön próbál szerencsét.

Nem véletlen, hogy szinte már lasszóval kell fogni a jó szakembereket: kecsegtető fizetést, juttatásokat, rendezett munkakörülményeket kínál a legtöbb cég. Jó pont az is, ha van valahol egy műszakos munkarend.

A szakmunkák között nagyon sokfélét találunk a fent említett oldalon is: lakatosokat, gépbeállítókat, CNC forgácsolókat, de péket és cukrászt is keresnek. A fizetést kiegészíthetik az egyéb juttatások: cafeteria, munkába járási támogatása, illetve az egyéb bónuszok is.

Mi a helyzet az irodai munkákkal?

Egy irodai munkával is viszonylag jól lehet keresni, de azt ne felejtsük el, hogy itt fix a munkaidő – míg a betanított munka, szakmunka esetében gyakran van túlóra, illetve olyan műszak is, amely után pótlék jár.

Talán ezért is népszerűbbek az ilyen állások a fiatalabbak körében: amíg fittebbek vagyunk, érdemes lehet bevállalni egy több műszakos gyári munkát, a fizetésből pedig akár félre is lehet tenni.

Azok, akik tehetségesebbek, motiváltabbak még akár műszakvezetőkké is válhatnak – főleg, ha érettségivel is rendelkeznek –, a tehetséges fiatalokat a legtöbb helyen megbecsülik. Irodai munkáknál pedig alapvető elvárás az érettségi, itt azokat emelik ki inkább, akik főiskolai vagy egyetemi diplomával is rendelkeznek.

Mivel lehet még motiválni a munkavállalókat?

Bár jól hangzik, ha a bruttó összeg nem kevés, nem mindig csak ezzel lehet motiválni a munkavállalókat. Sokaknál fontos lehet például az is, szabad-e a hétvége, illetve milyenek a munkakörülmények.

A gyárakban olykor túl szigorú szabályozások vannak életben, nem lehet akkor szünetet tartani, amikor mi szeretnénk, de ha a kollektíva jó és a vezető is emberséges, akkor könnyebben igent mondunk a feladatra.

Hasznosak lehetnek még a csapatépítő tréningek, családi napok, de esetleg az is, ha a nagyobb ünnepekkor garantált a hosszabb leállás. Az sem mindegy, fizeti-e a cég a napi menüt, elérhető-e az ingyen kávé vagy kapunk-e kedvezményeket bizonyos helyekre.

Egészségügyi szolgáltatások is lehetnek motiválóak: az ingyenes szűrővizsgálatok éppúgy, mint a cafeterián belül adott egészségkártya.

Véleményvezér

Bújtatott adókkal emeli a kormány az árakat

Bújtatott adókkal emeli a kormány az árakat 

A magyar állam inflációt generál.
Kukorica nagyhatalomból hátul kullogók lettünk

Kukorica nagyhatalomból hátul kullogók lettünk 

Nagyon döcög a magyar agrárágazat.
Magyar Péter kérdőre vonta Orbán Viktort 

Magyar Péter kérdőre vonta Orbán Viktort  

A miniszterelnök eltűnt.
25-30 százalékkal drágul az alma

25-30 százalékkal drágul az alma 

Nem sok jót várhatunk az idén mezőgazdaságunktól.
Szemet vetett a kormány a nyugdíjcélú megtakarításokra, óriási károkat okozna a lépés

Szemet vetett a kormány a nyugdíjcélú megtakarításokra, óriási károkat okozna a lépés  

A Nyugdíjas Parlament úgy látja, a tervezett lépés nagymértékben elbizonytalanítja a megtakarítókat.
Magyar Péter a kórházak állapotának bemutatása után újabb területekre merészkedik

Magyar Péter a kórházak állapotának bemutatása után újabb területekre merészkedik  

A Tisza Párt elnöke az oktatás és a szociális szféra fel fordul. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo