Még egy ismerős, rutin toborzási feladat is jelenthet kihívást. „Ezek a magyar piacon az IT projektmenedzserek, IT hálózati szakemberek, akikből állandó hiány van a munkaerőpiacon. Mint ahogy a munkáltatók financiálisan reagáltak a szoftverfejlesztők iránti keresletre, be kell látniuk, hogy a hálózati mérnök szakemberek iránti kereslet fellendülése a fizetések emelkedését is maga után vonta, így háromszázezertől egymillióig is terjedhetnek a nettó fizetési igények. Idén, erre a hiányra reagálva hálózatiprogramozó-képzést indítottunk, ehhez toborzunk hallgatókat, akik a képzés elvégzése után már munkát is kapnak egy partnervállalatnál” – mondta el a virtuális toborzójátékról Gasparetz András, a Nexpery vezetője.
A toborzás azonban mindig kétirányú folyamat. A munkaerőpiacon lévő álláskeresők munkakeresés közben „tanulják” a munkáltatók igényeit és lehetőségeit a juttatások terén. Természetesen a toborzó cég is folyamatosan új és újabb visszajelzéseket kap a jelentkezőktől arról, hogy milyen felkészültségű szakembereket várhatnak reálisan, és milyen elvárásokkal fognak jelentkezni. Ennek a folyamatnak a leegyszerűsítésére a képzést egy virtuális minijáték vezette fel, amelyből érdekes következtetéseket lehet levonni a szakma iránt érdeklődők gondolkodásmódjáról, kompetenciáiról.
Az EcoSim-el közösen fejlesztett mobilappban elérhető játékban a résztvevők egy LAN partit szerveznek a kollégiumban, ahová 12 barátjukat hívják meg. A valóságban és a játékban egy ilyen parti zökkenőmentes lebonyolítása egyáltalán nem egyszerű, számos gyakorlati kérdést kell megoldani a szervezőnek:
- Már javában készítitek elő a terepet, hogy mindenki tudjon csatlakozni a játékhoz, amikor a teljes első emeleten elmegy az áram. Mi lesz most?
- Nincs elég használható hálózati kábeletek. Mit csinálsz?
- Hajnal kettő van, és már mindenki nagyon éhes, mi lesz most?
Ide kattintva Ön is kipróbálhatja magát a LAN parti megszervezésében!
- Teljesítményorientáció: ide kerültek az azonnali megoldást adó egyszeri ad-hoc megoldások,
- Menedzsmentszemlélet: ide sorolták a rendszer átalakításával, javításával megoldást keresőket,
- Technikai tudás: ide a műszaki, informatikai túlsúllyal megoldást adó válaszok kerültek.
Egy másik érdekes eredménye a játéknak, hogy a résztvevők milyen nagy arányban törekedtek minél inkább az önállóságra. A válaszok között szinte mindig szerepelt olyan alternatíva is, amely felajánlotta a segítséget, amely a döntést átadta egy képzeletbeli 3. félnek. A játékban részt vevők azonban döntő többségében a tettek mezejére léptek, és önállóan oldották meg a problémát. „Lefoglalom a 3 első emeleti szobát, hogy közel legyünk egymáshoz” – döntöttek sokan, amikor a szobák kiosztására kellett megoldást találni. Vagy „csinálunk wi-fi-t”, ha nincs elég használható hálózati kábelünk. Vagy amikor hajnal kettőkor már mindenki nagyon éhes volt… „erre számítottam, így betankoltam mirelit pizzából”.
A Nexpery hálózati informatikus képzése szeptember 24-én indul el, a 2x4 hónapos képzés után a hallgatók pedig már jövő júniusban már egy partner nagyvállalatnál kezdhetik meg karrierjüket.