Itt az utolsó határidő a felügyeleti díj befizetésére!

2013. július 31. a befizetési határideje az idén esedékes élelmiszerlánc-felügyeleti díj első részletének. A fizetési értesítő a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) honlapjának bevallási felületén érhető el. Az eddigi tapasztalatok alapján különösen fontos, hogy utalás előtt ellenőrizzék a bankszámlaszámot.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kell a pénz a biztonságra - Kép: SXC

A 2013 évi felügyeleti díj első részletét a NÉBIH 10032000-00289782-30006016 számú elkülönített fizetési számlájára kell utalni. Az előző bevallási időszakban több ügyfél is tévesen a NÉBIH normál számlaszámára teljesítette a fizetést, ezért fontos, hogy utalás előtt ellenőrizék a bankszámlaszámot. Az elkülönített számlára kizárólag az élelmiszerlánc-felügyeleti díj utalása lehetséges, ezért arra igazgatási szolgáltatási díjra (például húsvizsgálati díj, kisparcellás fajtakísérleti díj, laborvizsgálati díj stb.) vonatkozó utalást NE indítsanak.

A zökkenőmentes ügyintézés érdekében a NÉBIH felügyeleti díj ügyfélszolgálata megnövelt létszámmal áll ügyfelei rendelkezésére.

A befizetéshez kapcsolódó bizonylatok letöltésének módjáról, a NÉBIH honlapján tájékozódhatnak, a felügyeleti díj ügyfélszolgálat pedig a már ismert elérhetőségeken (06-1/336-9024, [email protected]) áll az ügyfelek rendelkezésére.

Az élelmiszerlánc-felügyeleti díjat az első alkalommal tavaly kellett bevallani és megfizetni. Díjfizetésre kötelezett minden olyan személy és vállalkozás, aki, vagy amely élelmiszerlánc-felügyelet alá tartozó tevékenységet végez, így az élelmiszer- és takarmányágazat mellett többek között a mezőgazdasági termelők is érintettek.

A díjból fedezik az élelmiszerbiztonságot
A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) közlése szerint a díj révén befolyt összegből fedezik majd az élelmiszerbiztonság fenntartásának költségeit, így bevezetésével eltörölhető vagy csökkenthető lesz az igazgatási szolgáltatási díjak jelentős része. A VM úgy véli: a korábbi – a hússzektort aránytalanul terhelő – díjfizetési rendszerrel szemben az élelmiszerlánc-felügyeleti díj kiegyensúlyozott, arányos teherviselést valósít meg az élelmiszer-ágazatban. Az ehhez kapcsolódó teljes körű regisztrációs rendszer kiépítésétől azt is várják, hogy hozzájárul majd a feketegazdaság csökkentéséhez, a rossz minőségű élelmiszerekkel kereskedők kiszűréséhez, és javíthatja a másodlagos élelmiszer-ellenőrzések hatékonyságát. Az Európai Unió több tagállamában is hasonló elvű általános díjfizetési kötelezettség terheli az élelmiszerlánc szereplőit.

Véleményvezér

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.
Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között 

A közélet újabb mélypontjához értünk, persze keresztény szellemben.
Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem?

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem? 

A pedofília terjedése új kérdéseket vet fel.
Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo