Ingyenes segítség energiahatékonysághoz

Még 24 magyar kis- és középvállalkozás (kkv) jelentkezhet annak a webalkalmazásnak az ingyenes kipróbálására, amellyel felmérhetik, illetve optimalizálhatják energia- és nyersanyag-felhasználásukat.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép:Pixabay

Az Európai Bizottság erre az évtizedre meghatározott energiastratégiájában („Energia 2020”) célul tűzte ki a tagállamok energiahatékonyságának növelését. E cél megvalósításában nagy szerep jut a gyártás-intenzív, így sok energiát felhasználó vállalkozásokban bővelkedő Közép-Európának.  Az Európai Unió számára ezért kiemelten fontos annak elősegítése, hogy a régió gyártás-intenzív, többek között feldolgozóipari, autóipari, élelmiszeripari és építőipari kis- és középvállalkozásai optimalizálják nyersanyag- és energiafelhasználásukat.

Az alkalmazás hátterében álló CEEM projekt támogatja a zöld technológiák elterjedését, a fenntartható termelést és a fogyasztói szokások megváltozását, az európai és nemzeti környezeti előírások betartását, a környezeti tanúsítványok számának emelkedését, ezáltal ösztönzi a szén-dioxid kibocsátás, az energiafelhasználás, és a kkv-k költségeinek csökkentését.

Egy válság kell ahhoz, hogy felébredjünk?
2030-ra 30 százalékos energia-megtakarítás 1990-hez képest – ezt az új EU-szintű célt javasolja az Európai Bizottság részben az ukrán válságra adott válaszként. Az európai szakmai szervezetek és a Magyar Energiahatékonysági Intézet szerint 40 százalékos célt is vállalhatna az EU.
„A gazdaságilag és környezetvédelmi szempontból egyaránt ideális üzleti stratégia kialakítása a kkv-k számára jelentős kihívást jelent, hiszen a vállalatok döntéshozóinak pontos, naprakész adatokkal kell rendelkezniük a cég minden, így környezetkárosító tevékenységére vonatkozóan is. Az új módszertan és az ez alapján fejlesztett webalkalmazás, a 3EMT Tool pontosan ebben nyújt számukra segítséget” – mondta el Dr. Szmolenszky Ágnes, a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., a projekt egyik magyarországi partnerének külkapcsolati igazgatója.

Az online eszköz használatával a kis- és középvállalatok felmérhetik, hogy mennyire működnek környezettudatosan. A projektben öt ország vesz részt, Magyarország mellett Ausztria, Csehország, Olaszország és Szlovénia. Mindegyik országban 100-100 kkv, így összesen 500 vállalkozás tesztelheti ingyenesen a kifejlesztett webalkalmazást.

Eddig 66 magyar kkv kapcsolódott be, 10 felmérés folyamatban van, így 24 hazai vállalkozás még jelentkezhet a következő egy hónapban - hívta fel a figyelmet Szmolenszky Ágnes, a Bay Zoltán Nonprofit Kft., a projekt egyik magyarországi partnerének külkapcsolati igazgatója. A résztvevő kkv-k a felmérés végén összegző értékelést kapnak, az alkalmazás segít a vállalkozás működésének hatékonyabbá tételében, így a költségek csökkentésében.

Véleményvezér

Amikor a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője pislog, mint hal a szatyorban

Amikor a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője pislog, mint hal a szatyorban 

Egyoldalú Szuverenitásvédelmi Hivatal.
Nőket abuzáló, korrupt politikust jelölt a Fidesz alkotmánybírónak

Nőket abuzáló, korrupt politikust jelölt a Fidesz alkotmánybírónak 

Az alkotmánybíróság lassan olyan lesz, mint egy fideszes menhely kivénhedt politikusainak.
15-20 százalékos gyümölcsár emelkedés várható

15-20 százalékos gyümölcsár emelkedés várható 

Végnapjait éli a magyar gyümölcsnemesítés.
Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo