Íme, egy világhírű szeletelőgép!

A szeletelőgépek az élelmiszerek, különösen a húsok, felvágottak, sajtok és a pékáru szeletelésére használt eszközök, amelyekkel egyenletesen tudunk szeletelni. Az első szeletelőgépek a 19. században készültek, s a folyamatos technológiai fejlődés révén ma már nélkülözhetetlenek az élelmiszeriparban. Sőt, mi több! Saját otthonunkban is hasznát vehetjük.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Napjainkban könnyen megrendelhetjük interneten is a Sous Vide Hungary Berkel szeletelőgépeit, és néhány napon belül már használhatjuk is ezt a kiváló minőségű terméket. A cég honlapján a Berkel szeletelőkön kívül sous vide készüléket, vákuumgépet, pizzasütő kemencét, érlelő hűtőt, liofilizáló készüléket, és egyéb háztartási készülékeket találhatunk.

A szeletelőgépek története

Az első szeletelőgépet William Van Berkel találta fel 1898-ban. Azzal a céllal készítette a gépet, hogy a húsok szeletelését megkönnyítse, és egyenletes hússzeleteket lehessen vágni vele. A találmány hamar népszerűvé vált a hentesek körében, hiszen az addig fárasztó munka sokkal könnyebb lett.

Egy évvel később már gyár működött Rotterdamban, ahol Berkel szeletelőgépeket állítottak elő. A holland piacon abban az évben 100 gépet tudtak értékesíteni, a következőben pedig már hatszázat. Ez abban az időben jelentős eredménynek számított.

 

A lendkerekes és a gravitációs szeletelőgépek működése

Az első szeletelőgépek egy függőlegesen szerelt pengéből és egy lánccal hajtott kocsiból álltak. Ez utóbbi a pengével párhuzamosan mozgott, amit a felhasználó által működtetett lendkerék hajtott. A lendkerekes szeletelőgépeket az 1940-es évek végéig gyártották, s az 1950-es években jöttek létre az elektromos meghajtású, gravitációs szeletelőgépek.

A gravitációs rendszerű szeletelőgép azt jelentette, hogy a szeletelendő élelmiszert lejtve helyezték el a gépen, hogy a saját súlya is nyomja a pengéhez. Így praktikusan lehetett vele szeletelni. Ezeket a gépeket eleinte szíjhajtással szerelték, amelyek azonban nem bizonyultak tökéletes megoldásnak. Később alkalmazták a szíj helyett a fogaskerekes megoldást, ami megbízhatóbbnak és tartósabbnak bizonyult.

A modern szeletelőgépek előnyei

A modern szeletelőgépek ma már nélkülözhetetlenek a hentesüzletekben, a pékségekben, az vendéglátóiparban, az élelmiszer-feldolgozó üzemekben. Nagy előnyük, hogy gyors és hatékony munkavégzést tesznek lehetővé, és egyenletes szeleteket tudunk velük vágni.

A szeletelőgépeken a felhasználók könnyen beállíthatják a szeletelés vastagságát a vásárló igényeinek megfelelően, s a gépek tartják ezt a beállítást. Tervezésük és kialakításuk során kiemelt szempont volt a biztonságos működés. Általában védőburkolattal vagy kézi biztonsági kapcsolókkal rendelkeznek.

Az automatizált szeletelőgépek nagyüzemi felhasználásra is alkalmasak, hiszen nagy mennyiségű élelmiszer feldolgozására képesek.

A Berkel szeletelőket világszerte használják, a kiváló minőségük és nagy hatékonyságuk miatt az élelmiszeripari vállalkozások kedvelt munkaeszközei.

Véleményvezér

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.
Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo