Hova tűnik a fűtési energia? – A legnagyobb hőveszteségi pontok otthonunkban

Egy hatékony fűtési rendszer önmagában nem elegendő ahhoz, hogy otthonunk kellemesen meleg maradjon. Ha a hő szabadon távozik, akkor még a legmodernebb fűtési megoldások is csak részben tudják betölteni szerepüket, és ez az energiafogyasztáson is meglátszik.

Ezért érdemes alaposan megvizsgálni, hol szökik el a meleg, és milyen lépésekkel csökkenthetjük a veszteségeket.

A legkritikusabb területek

A meleg levegő természetes tulajdonsága, hogy felfelé áramlik, ezért a rosszul szigetelt tetőn keresztül nagy mennyiségű energia távozhat. Ha a tetőtér szigetelés elmarad, a fűtési költségek is magasra rúghatnak. Szerencsére a Polart Master – fujhato.hu szigetelőanyagaival és szolgáltatásaival ez a veszteség csökkenthető.

Az épület megfelelő hőszigetelése szükséges ahhoz, hogy az energia ne a szabadba távozzon. A szigetelés hiányosságai miatt a meleg kiszökik a házból, ami ugyebár kellemetlen, de emellett a pénztárcánk is bánja.

Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy hol vannak hiányosságok a hőszigetelés terén, érdemes egy hőkamerás épületdiagnosztikai mérést végeztetni. Így rögtön kiderül, hol vannak a fejlesztendő pontok otthonunkon, és célzott beavatkozásokkal készülhetünk.

A külső falak és ajtók, ablakok is ludasak lehetnek

Az épület külső falai szintén kérdőjelesek, főleg akkor, ha egyáltalán nincsenek szigetelve, vagy elavult, nem megfelelő vastagságú rajtuk az anyag. Bár nem kis beruházásról van szó, előbb-utóbb mindenképp érdemes rászánni az összeget, hiszen azt szép lassan a fűtésszámlára költjük.

Az elöregedett vagy rosszul záródó nyílászárók esetében pedig szinte érezni lehet a légáramlást a belső terekben. Ekkor fontolóra lehet venni a felújítást is, de legtöbbször a teljes csere hoz eredményeket.

Alap és a padló

Sokan nem gondolnak rá, de a ház padlózata is bűnös lehet, főként, ha közvetlen kapcsolatban van a talajjal. Ez meglepő, de régen közvetlenül a földre fektették a mozaikot és a parkettát. Az alulról érkező hideg ellen egyetlen valóban hatékony módszer van, és ez nem más, mint a padlószigetelés. Így elkerülhető, hogy a fűtött terekből a hideg föld irányába távozzon az energia.

Hőhidak – és azok rejtett veszélyei

Az épület szerkezetében kialakuló hőhidak olyan pontok, ahol a hővezetés fokozottabb, emiatt a környező felületek hidegebbek lehetnek. Ilyen a gerendák körüli terület, a sarkok és illeszkedések.

Ezeken a helyeken a hőveszteség mellett a páralecsapódás is gyakori, ami kedvez a penész növekedésnek. Az egészségügyi problémák elkerülése végett érdemes ezeket a gyenge pontokat célzott szigetelési megoldásokkal megszüntetni.

Ha az épület minden kritikus pontja megfelelő védelemmel van ellátva, a fűtési rendszer hatékonyabban tud működni, és a fűtésszámla is barátságosabbá válik. A szigetelési munkálatok megkezdése előtt érdemes szakember segítségét kérni, aki pontosan fel tudja mérni, mely területeken érdemes beavatkozni.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo