Hőszivattyú, tökéletes megoldás az otthon klímájára

Az egyik legfontosabb kérdés a házak felújításakor, építésekor a megfelelő hűtés és fűtés biztosítása. Az elmúlt évek legnépszerűbb megoldásai lettek a hőszivattyús rendszerek.

Mindenki szeretné, ha ezek a rendszerek gazdaságosak, költséghatékonyak, környezetkímélőek lennének, ha megfelelnének a legújabb energiahatékonysági előírásoknak. Ezenfelül fontos az is, hogy hosszú élettartamúak legyenek és minimális karbantartást igényeljenek.

A P&P Group Kft hőszivattyúi pedig tökéletesen megfelelnek ezen kívánalmaknak. 

Hogyan képzeljen el egy hőszivattyút?

A hőszivattyú működésének elve, nagyon hasonló a hagyomás klímákhoz, annyi kiegészítéssel, hogy ezeket az épület fűtési/hűtési és használati melegvíz rendszerére is rá lehet kötni. Ezáltal teljesen kiváltható vele a hagyományos gázos rendszer. A kültéri egység nevéhez megfelelően az épületen kívül található. Itt figyelni kell a külső zajterhelésre is az elhelyezéskor, hogy ne zavarja a szomszédokat. Általában a zaj szintje, minimálisan haladja meg egy átlagos klímáét. A beltéri egység és a hőközpont az ingatlanon belül kerül elhelyezésre, utóbbi köti össze a hőszivattyút a fűtési- és vízes rendszerrel.

A rendszer fajtája behatárolja, milyen költség, mekkora helyigény és hatékonyság társul hozzá. Nagyjából 2 és 8 négyzetméter közötti a gépészet helyigénye. 

A hőszivattyú kivitelezése minden esetekben ajánlott, ugyanis hosszútávon gazdaságosabb és környezetkímélőbb, mint a hagyományos gázos és fatüzelésű rendszerek.

A hőszivattyúk működési fajtái: levegő-levegő (hűtő-fűtő klíma), levegő-víz (levegőből kinyert hő használata vizes rendszerre), víz-víz (talajból kinyert hő használata vizes rendszerre).

Milyen költségekkel jár egy hőszivattyú telepítése?

Ugyan a hőszivattyúk beruházási költsége valamivel magasabb a hagyományos rendszerekhez képest, viszont a későbbi fogyasztásuk nagyjából csak harmada lesz az elektromos kazánokénak. Telepítésük hosszú távon megtérülő beruházás, hisz javítja az épületek energiahatékonysági besorolását, ezáltal növeli az ingatlanok értékét is.

A tervezés fázisában fontos szempont az ingatlan tényleges teljesítményszükségletének meghatározása. A kültéri egység és a hőleadó felület mellett még kalkulálni kell a következőket is: puffertartály, melegvíztároló, vezérlés, termosztátok, váltószelep, tartókonzol, illetve magának a kivitelezésnek a költsége. A végleges költség viszont a helyi adottságoktól, igényektől, valamint a hőszivattyú rendszerének típusától is nagyban függ. 

Kedvezményes áram árak 

A takarékos működés mellett van még egy mód, amivel csökkentheti egy család az áramszámláját a hőszivattyú segítségével. Ez pedig a Geo és H tarifa, ami kizárólag a hőszivattyúk üzemeltetése során használható naponta maximum 20 órán keresztül, minimum 2x2 óra megszakítással. Így a hőszivattyú készülékek használatához olcsóbban lehet elektromos energiát vételezni.

Amennyiben Ön is hőszivattyú telepítésen gondolkodik, tekintse meg a P&P Group Kft kínálatát, és vegye fel velük a kapcsolatot még a projekt megkezdése előtt, hogy a legideálisabb rendszert találhassa meg.

Véleményvezér

Váratlan támadást kapott Orbán Viktor egy nem várt helyről

Váratlan támadást kapott Orbán Viktor egy nem várt helyről 

Németország bekeményíthet Putyinnal szemben.
Döbbenet a piacon, a lengyel export lehagyta az oroszt

Döbbenet a piacon, a lengyel export lehagyta az oroszt 

Volna mit tanulnunk a lengyelektől.
Döbbenet, Romániába költözik a magyar ipar egyik zászlóshajója

Döbbenet, Romániába költözik a magyar ipar egyik zászlóshajója 

Egy szomorú pillanata a magyar gazdaságtörténelemnek.
Az még rendben, hogy a bizalomlistán az utolsó helyre került a magyar egészségügy, de ennyire

Az még rendben, hogy a bizalomlistán az utolsó helyre került a magyar egészségügy, de ennyire 

A magyarok több mint háromnegyede nem bízik az egészségügyben.
Dupla annyi különadót fizetett a Lidl az államnak, mint amennyi nyeresége lett

Dupla annyi különadót fizetett a Lidl az államnak, mint amennyi nyeresége lett 

Mohó volt az állam, ami elég gyakori probléma manapság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo