Mint bármelyik másik vizsga, ez is az előírásoknak megfelelően, mindig egy adott menetrend szerint zajlik. Érdemes tehát tisztában lenni azzal, hogy mi miután következik, mi hogyan zajlik, illetve mire érdemes figyelni. Ha ugyanis pontosan tudjuk, hogy mire számíthatunk, akkor talán kevésbé fogunk izgulni.
Ha még nem tudod, hogy hova jelentkezz, akkor figyelmedbe ajánljuk a BD Autósiskola pécsi telephelyét, ahol tapasztalt oktatók által szakszerű oktatásban részesülhetsz. Most pedig nézzük, hogyan zajlik a KRESZ vizsga!
Megérkezés a helyszínre
Talán mondanunk sem kell, hogy nagyon fontos a pontos érkezés, ha ugyanis késve érkezünk, akkor nem engednek be minket a terembe. Arról nem is beszélve, hogy számunkra is sokkal kényelmesebb, ha bőven van idő a személyes irataink bemutatására, a helyfoglalásra, illetve arra, hogy kicsit feloldódjunk a helyszínen.
A vizsgabiztos név szerint hívja be a vizsgázókat. Amikor meghalljuk a nevünket, akkor előre kell lépnünk, be kell mutatnunk az okmányainkat, majd pedig le kell ülnünk a nevünkre beállított számítógéphez.
Próbakérdések, amiket még elronthatsz
Miután helyet foglaltunk, néhány próbakérdéssel melegítenek be minket a vizsgáztatók. Ezeknek az a célja, hogy oldják bennünk feszültséget, hogy szokjuk a számítógép használatát, illetve hogy ha bármilyen problémát tapasztalunk, akkor tudjunk szólni. Fontos tudnunk, hogy ezeket a kérdéseket még elronthatjuk, mert nem számítanak bele az eredményünkbe.
Következik az éles vizsga!
A próbakérdéseket követően azonban elkezdődik az éles vizsga, ahol már minden válaszunknak súlya van. Összesen 55 db kérdésre kell választ adnunk, méghozzá úgy, hogy mindegyikre 1 perc áll rendelkezésünkre.
Ha valamelyiken még szeretnénk gondolkodni, akkor a képernyő jobb felső sarkában található “Tovább” gombra kattintva tudjuk elléptetni válasz nélkül a kérdést. A többi megválaszolását követően ezek a feladványok újra elő fognak jönni.
Mi jön utána?
Miután végeztünk az összes feladattal, a számítógépünk automatikusan kiértékeli a teljesítményünket. Ez azt jelenti, hogy ott helyben megtudjuk, hogy sikeresen teljesítettük-e a vizsgát vagy pótvizsgázni kell.
Sikeres vizsga esetén egyeztetnünk kell a forgalmi vezetéssel kapcsolatban, ha pedig nem értük el a minimális pontszámot - azaz megbuktunk - akkor a pótdíj befizetésével egyidejűleg érdemes jelentkezni egy új időpontra.
Ez tehát a KRESZ vizsga, amivel érdemes tisztában lenni, ha felkészülten szeretnénk érkezni, és legalább amiatt nem akarunk izgulni, hogy mi hogyan fog történni. A legfontosabb, hogy mindig időben, lehetőleg 5-10 perccel korábban érkezzünk, és vigyük magunkkal a személyes okmányainkat!