Hasznos tudnivalók a címkenyomtatókról

Manapság rengeteg olyan készülék áll a rendelkezésünkre, amiknek a segítségével sokkal könnyebbé, egyszerűbbé válnak bizonyos feladatok elvégzése. Ezek közé tartozik többek között a címkenyomtató is. 

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

 

Címkékkel mindannyian találkozunk, amikor elmegyünk valamelyik boltba, üzletbe vagy áruházba, de nemcsak ott jelenhetnek meg, hanem például a kézbesített csomagokon, küldeményeken is. Jellemzően valamilyen fontos adatot, információt tartalmaznak, amik nélkülözhetetlenek a vásárlási vagy a kézbesítési folyamathoz.

Ezeket a címkéket pedig a címkenyomtató segítségével tudjuk előállítani a kívánt formában, illetve mennyiségben. A mostani cikkünkben ezt a témát fogjuk egy kicsit részletesebben is kifejteni.

Mire jók a nyomtatható címkék?

A címkék alapvetően tájékoztatási funkciót töltenek be, ugyanis olyan alapvető adatokat, információkat tartalmaznak az adott termékről, amire a vásárlók általában kíváncsiak.

Egy műszaki cikk esetében ez lehet például a teljesítmény, a feszültség vagy az üzemidő, élelmiszer esetében pedig a tápérték, az összetevők listája vagy a lejárati határidő. De ha olyan címkékről van szó, amik például a csomagon vagy a küldeményen jelennek meg, akkor azok általában a címzett adatait tartalmazzák.

És persze, függetlenül attól, hogy mely területen alkalmazzák őket, a címkéken megjelenhetnek vonalkódok is, amik pedig a termékek beazonosíthatóságát, számítógépbe történő beolvashatóságát teszik sokkal egyszerűbbé, gyorsabbá. 

Milyen típusai vannak a címkenyomtatóknak?

A címkenyomtatók többféle kivitelben is készülnek attól függően, hogy például mekkora a teljesítményük, illetve hogy milyen típusú címkéket tudunk nyomtatni velük. A Webmaxx webshopban például a következőket találjuk: asztali, közepes, ipari, mobil és színes címkenyomtatók. 

Asztali, közepes és ipari címkenyomtatók

Az asztali típus egy kisebb teljesítményű berendezés, amivel naponta átlagosan maximum 2000 címke nyomtatható. A közepes fajtával már 3000 címkét is elő tudunk állítani és további előnye, hogy több kellékanyagot tudunk beletölteni, aminek köszönhetően ritkábban kell az utántöltéssel foglalkoznunk.

Az ipari címkenyomtatók esetében nincs limit, ezeket a gépeket akár folyamatos üzemeléssel is tudjuk használni, így a több műszakos rendben működő gyártóegységeket is ki tudják szolgálni. Fém készülékházzal rendelkeznek, aminek köszönhetően védve vannak a mechanikai sérülésekkel szemben. 

Mobil és színes címkenyomtatók

Aztán ott vannak a mobil címkenyomtatók is, amik hordozható kivitelben készülnek. Övre lehet csatolni őket, az adatokat kézi adatgyűjtőkről, mobiltelefonról vagy más eszközről kapják. A színes fajtákat pedig - mint ahogy a nevükben is benne van -, színes etikett címkék előállítására használhatjuk.

Ezek tehát a legfontosabb tudnivalók, amikkel érdemes tisztában lennünk. Ha pedig nemcsak informálódni, hanem vásárolni is szeretnénk, akkor a Webmaxx webshopban érdemes körülnézni!

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo