„Nem jobb, nem rosszabb, más. Mások a felhasználói szokások, más a kommunikációs forma, más a bevett gyakorlat. Ha egy olyan cég kezd el Instagramon pörögni, amelyik a Facebookra is csak linkeket rakott ki, és akinek nehézséget okoz a saját tartalomgyártás… nos, könnyen kudarcot élhet át” – írta Lévai Richárd Közösségi Kalandozások című blogon.
Az Instagram ugyanis alapvetően vizuális közeg, ahol a legjobban azok a tartalmak működnek, amiket saját magunk gyártunk. Saját fotók, saját videók mennek jól a feedben és a sztorikban is. Ráadásul linkeket organikusan szinte csak sztorikban lehet használni, ha valakinek összegyűlt 10 ezer követője. „Ha valaki azért menne át Instagramra, mert sikertelen volt eddig is a facebookos kommunikációja, és az új platformtól várja a megváltást, ne tegye!” – írja Lévai Richárd. Stock-fotókkal itt nem lehet operálni, a mémek nem biztos, hogy bejönnek, organikus linklehetőség alig van.
Mit tegyünk akkor?
Tanuljunk meg rendesen kommunikálni írásban, tanuljunk meg fotókat és videókat gyártani, amiket Facebookon ÉS Instagramon is tudunk használni! Csak azért ne dobjunk el egy rendszert, mert ezt csinálják a marketingguruk, az influencerek vagy éppen a nagy márkák. Mert ők sem ezt csinálják. Az Instagram izgalmas lehetőség, szuper marketingmegoldás. De nem való mindenkinek.