Fontos funkciót vesz el a Facebook az oldalkezelőktől

Hamarosan megszűnik az előnézet szerkesztése a megosztott linkeknél, ugyanis a Facebook arra készül, hogy a jelenlegi szerkesztési lehetőséget megszünteti. Sőt, Power Editorban már meg is tette, viszont előbb-utóbb mindenhol ez várható – írja a kozossegikalandozasok.hu

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Most, ha beraksz egy linket a Facebook oldaladba, tudsz az elemeken változtatni. Ha nem jó a kép, ha nem jó a főcím, ha nem jó a leírás, ezeket mind ki tudod cserélni. Sőt, így ugyanazt a linket többször, több különböző kiegészítő szöveggel is meg tudod osztani. Amikor a Facebook oldaladon megosztasz egy linket, tudod szerkeszteni a hozzá tartozó képet, címet és leírást. Legalábbis még. Hamarosan ez a lehetőség megszűnik.

Amikor a Facebook oldaladon megosztasz egy linket, tudod szerkeszteni a hozzá tartozó képet, címet és leírást. Hamarosan ez a lehetőség megszűnik. Ezt arra találták ki, hogy ha nem elég jól van felkészítve a weboldal, amiről képet osztunk be, akkor tudjunk rajta javítani. Most azonban megszüntetik, a kamuhírek elleni harc részeként. Persze később is megteheted majd, hogy a link mellé egyedi poszt szöveget írsz, de a link előnézetben található elemeken nem változtathatsz a Facebookon belül. Mindig ugyanazt fogja a Facebook a weboldalról behúzni.

Kép:PP archív

Hogyan lehet beállítani, hogy mit húzzon be a Facebook a weboldalról?

Megteheted, hogy a weboldalad meta adatai között el kezded használni az Open Graph sorokat is. Ezek segítségével dönti el ugyanis, hogy mit húz be az előnézetbe. Ez nem új dolog egyébként, évek óta használja az Open Graph adatokat a Facebook, nagyon sok weboldal jól is működik ilyen szempontból. De sok nem. Ők eddig kényelmes helyzetben voltak, mert ha a weboldal nem is volt jó, a Facebookon belül tudtak rajta javítani.  A weboldalak forráskódjában található Open Graph elemeket használja a Facebook arra, hogy előnézetet készítsen. Legalább is, ha talál. Ha nem talál, akkor megpróbálja kitatlálni, mi lesz a legjobb. Nem mindig sikerül neki.

A weboldalak forráskódjában található Open Graph elemeket használja a Facebook arra, hogy előnézetet készítsen. Legalább is, ha talál. Ha nem talál, akkor megpróbálja kitalálni, mi lesz a legjobb. A weboldalak tartalomkezelő (CMS) rendszerét kell megváltoztatni. Ehhez egy egyedi weboldal esetén fejlesztő kell, de ha WordPresst, vagy hasonló megoldást használ valaki, akkor különböző ingyenes pluginek is tudnak segíteni.

Kell nekünk a hála a Facebookon?
Azt már a kezdő social media menedzserek is tudják, hogy a közösségi médiában elsősorban az érzelmekre kell hatni, ha aktivitást akarunk kiváltani. A Facebook nem véletlenül bővítette a like gombot azzal, hogy már nemcsak tetszésünket hanem mérgünket, szomorúságunkat vagy épp megdöbbenésünket is kifejezhessük. Bárhol. Bármikor.,
Ha valaki többet szeretne tudni magáról az Open Graph protokollról, és arról, hogyan kell felkészíteni a weboldalt, érdemes ezen a linken elindulni, és minél hamarabb rendberakni a saját weboldalakat, blogokat, webáruházakat, landing page-eket. Minden olyan saját felületet, ahova forgalmat szeretnénk terelni a Facebook oldalainkról.

Még sok a kérdés…

A Facebook azt tervezi, hogy minden olyan ponton megszűnteti az előnézet megváltoztatásának lehetőségét, ahol linket tudunk megosztani. Várhatólag ez a hirdetésekre nem vonatkozik, de nem tudni, mi a helyzet a linkgaléria típusú posztokkal? Vajon azokat sem fogjuk tudni nulláról szerkeszteni?

Persze a legalapvetőbb kérdés az, segíteni fog-e ez a tiltás a kamuhírek terjedésén? Mert ennek az oltárán áldozza fel a Facebook a szerkesztési lehetőséget. Őszintén szólva, erről nem vagyok meggyőződve, arról viszont igen, hogy a cégek munkáját mindenképpen nehezíteni fogja.

szerző: Lévai Richárd Közösségi Kalandozások

8 tipp, amivel a cégünk biztonságát növelhetjük a Facebookon
Ha hozzáférésünk van a cégünk, az ügyfeleink Facebook hirdetési fiókjaihoz, akkor veszélyeztethetjük a pénzüket. Nem azzal, hogy rosszul költjük el, hiszen lehet, hogy nem is hirdetünk ténylegesen. Egyszerűen csak azzal, hogy hozzáférésünk van

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo