A Magyar Közlöny 41. számában kihirdetésre került, 2014. március 23-tól hatályos jogszabály tartalmazza egyrészt az évente márciusban meghatározandó ún. valorizációs szorzószámokat a 2014-ben megállapítandó nyugdíjak, és hasonló számítású ellátások összegének meghatározásához, másrészt kényelmesebb nyugdíj ügyintézési módot tesz lehetővé az eddig csak lakóhely szerinti nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnél lehetséges ügyintézés tartózkodási hely szerinti nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnél is lehetővé tételével. Pontosít továbbá a jogszabály ügyintézési idővel kapcsolatos rendelkezéseket is. Megtaláljuk a jogszabályban azt a sokak által várt kiegészítő szabályozást is, amely a nők negyven év jogosultsági idővel történő kedvezményes nyugdíjba vonulásának jogosultsági feltételeivel kapcsolatos - olvasható az Adó Online portálon.
Emlékeztetőül: öregségi teljes nyugdíjra az irányadó nyugdíjkorhatár betöltését megelőzően életkorától függetlenül jogosult az a nő is, aki legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik, és azon a napon, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják, nem áll biztosítási jogviszonyban. A kedvezményes nyugellátás szempontjából jogosultsági időnek számít a keresőtevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszony, valamint a terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás és az az ápolási díjban eltöltött szolgálati idő, amelyet súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel szerzett az érintett nő. (A munkáltatón is múlik, mennyit teszünk félre nyugdíjra.)
A jogosultsági időn belül a keresőtevékenységgel, vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati időnek a harminckét évet el kell érni. Ez a követelmény súlyosan fogyatékos gyermekre tekintettel megállapított ápolási díj esetén legalább harminc év. Ez a jogosultsági idő saját háztartásban nevelt öt gyermek után egy évvel, minden további gyermek esetén további egy-egy évvel, de összesen legfeljebb hét évvel csökkenhet.
Ugyancsak rögzítésre került, hogy az ellátásra való jogosultságnál az 1998. előtt gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadsággal szerzett szolgálati időt úgy kell tekinteni, mint gyermekgondozási segéllyel, illetve beteg gyermek ápolására biztosított ápolási díjjal szerzett időtartamot. Ezek a pontosító szabályok a "Nők 40 Plusz"program segítségével elérhető jogosultsággal együtt még több hölgy számára biztosíthatják a kedvezményes nyugdíjba vonulást.
A "Nők 40 Plusz" program célja, hogy azon a hölgyek számára, akiknek a fenti negyven év jogosultsági időhöz már csak néhány év hiányzik, nincs munkájuk, és munkaviszonnyal ezt az időszakot életkoruk miatti elhelyezkedési nehézség miatt már nem tudják megszerezni, munkáltatói bér- és járulékkedvezmény biztosításával munkához jutást segítsenek elő. A nők negyven év jogosultsági idővel történő kedvezményes nyugellátásának szabályai fentieken kívül nem változtak.