A nyári szabadságok hatása évek óta megfigyelhető a K&H SZÉP-kártya használatban, jellemzően júliusban és augusztusban költenek a legtöbbet a kártyabirtokosok. Idén ezt az élelmiszervásárlási lehetőség némiképp felülírta, az április volt az eddigi legerősebb hónap, de a nyári hónapok forgalma továbbra is erőteljes.
Június 1. és augusztus 31. között a kártyabirtokosok által költött összeg meghaladta a 8 milliárd forintot, ami a teljes idei forgalom mintegy 40 százaléka.
Ezzel a K&H SZÉP-kártya forgalma 2022 első nyolc hónapjában megközelíti a 20 milliárd forintot, ami 15 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. A forgalmi bővülést az alszámlák közötti átjárhatóság is segíti, a szálláshely forgalma 19 százalékkal, a szabadidő és a vendéglátás pedig egyaránt 14 százalékkal emelkedett 2021 azonos időszakához képest.
Melyek a legkeresettebb üdülővárosok?
A nyári hónapok K&H SZÉP kártya forgalma alapján Siófok megtartotta első helyét a legkeresettebb hazai üdülővárosok között. Ezt követi Balatonfüred és Hajdúszoboszló, amelyek szintén a tavalyi három legkedveltebb nyári úti cél között voltak. A negyedik Sárvár, az ötödik legkedveltebb helyszín pedig Eger volt az idén a felhasználás szempontjából.
A SZÉP-kártya ellensúlyozhatja a reálbér-csökkenést
Mivel a SZÉP-kártya széleskörben felhasználható, az év további részében arra is megoldást nyújthat a munkáltatóknak, hogy az infláció emelkedése miatt csökkenő reálbéreket valamelyest ellensúlyozzák. A K&H kkv bizalmi index második negyedéves eredményei alapján jelenleg ötből három kkv tervez béren kívüli juttatást adni dolgozóinak a következő egy évben, amin belül a SZÉP-kártyát biztosítani kívánó cégek aránya 26 százalék.