Az amerikai óriáscég az állam által ellenőrzött árverésen 39 milliárd dollárt fizetett a Skyért, amely öt európai államban, köztük Nagy-Britanniában, Német- és Olaszországban sugároz egy sor csatornán műsorokat mintegy 23 millió előfizetőjének.
Egyik erőssége a sport: a Sky közvetíti többek között a brit labdarúgó-bajnokságot, a nagy tenisz- és kerékpárosversenyeket. A Sky megvásárlásával az új tulajdonos jelentősen szélesíteni tudja az amerikai tv-ajánlatot a Netflix-szel és társaival folytatott élesedő versenyben, amelyek sok nézőt elvettek.
A Skyt az ausztrál-amerikai Rupert Murdoch tulajdonában lévő amerikai Fox konszern is szerette volna megszerezni, de ajánlatával alulmaradt. A Foxnak egyébként 39 százalékos részesedése van a Skyban és nyílt kérdés, hajlandó lesz-e azt most eladni nagy versenytársának.
Elemzők szerint lehetséges, hogy igen: cserébe a Comcast átadná a Foxnak streaming szolgáltatását, amivel a Fox lényegében
uralná ezen a területen a teljes amerikai piacot.
A Sky kelendőségére jellemző, hogy a Fox 2016 végén még csak 23 milliárd dollárt ajánlott érte, míg a Comcast most jó 60 százalékkal magasabb összegért vette meg.
Egyébként sokan ellenezték, hogy (az egyébként Donald Trump amerikai elnök támogatójaként ismert) Fox hozzájuthasson a Skyhoz, mivel Murdoch vezető brit lapok, köztük a The Times és a The Sun tulajdonosaként aránytalanul nagy befolyást szerzett volna a médiában. A brit kormány ennek ellenére engedélyezte, hogy a Fox indulhasson az árverésen.
(Forrás: The New York Times)