Turbine AI
A rákgyógyógyítást forradalmasítani készülő csapat, tavaly a rangos Central European Startup Awards versenyen a meghirdetett kategóriákból hármat is megnyertek: 10 ország 100 legjobb startupja közül ők nyerték el az „Év startupja”, a „Legjobb biotech” és a „Legjobb AI startup” elismerést is.
Az informatika és a biológia összekapcsolásával olyan szoftvert fejlesztettek, amely mesterséges intelligencia segítségével képes szimulálni különböző gyógyszerek rákos sejtekre gyakorolt hatását. Ezzel a módszerrel a laborban napokig-hetekig tartó kísérletek akár másodpercek alatt elvégezhetőek lehetnek, ami hatalmas segítséget jelentene a gyógyszercégek kutatóinak.
PublishDrive
Jentetics Kinga neve sokaknak ismerősen csenghet, hiszen 2017-ben az amerikai és Forbes magazin is beválogatta a sikeres 30 alatti fiatalok listájára. A PublishDrive az e-könyvek értékesítését, publikálását mesterséges intelligenciával segíti. Magyarországon elsőként bekerültek a Google startup-inkubációs programjába, a Launchpadbe, tavaly pedig a Credo 1,2 millió dollárt fektetett az ígéretes magyar vállalkozásba, illetve a business development és sales tevékenységeket is átvette, így a budapesti iroda a termékfejlesztésre fókuszál. A PublishDrive már az Apple és a Google könyvtárában is megtalálható.
Gál Péter startupja a szállodaipari árinformációszerző programokból indult ki, ahol a hotelek egy egyszerű táblázatban naprakészen összehasonlíthatják szolgáltatásaik árát a konkurens szállodák áraival. Ez önmagában még nem jelentett volna jelentős újdonságot, a nagy dobás az Event Intelligence nevű extra funkció. Ennek segítségével a szállodák figyelemmel tudják kísérni, hogy milyen események várhatóak a közelben, a szobákat pedig ennek függvényében tudják árazni. Péter szerint ugyanis a szállodák évente nagyjából nyolcmilliárd dollárt buknak el azzal, hogy elszalasztják ezeket a lehetőségeket. A szolgáltatást már használja a Marriott, a Hilton és az Intercontinental is, és jelenleg már több amerikai városban is adatot gyűjt a csapat.
Bitrise
A Bitrise csapata elsőként mondhatja el magáról, hogy magyarként bekerült a világ egyik legsikeresebb, Y Combinator névre hallgató inkubátorprogramjába Kaliforniában. A mobilalkalmazás-fejlesztők növekvő igényekre találtak megoldást, valamint kínálnak olyan szolgáltatást, amellyel a fejlesztőcsapatok és vállalatok értékes időt, pénzt és erőforrást spórolhatnak meg. A programtesztelők és háttéreszközök frissítésének költségeit megspórolhatják a cégek, a munkát a Bitrise elvégzi.
Megoldásuk egyszerűen alkalmazható és a felhasználók könnyen felépíthetik tesztkörnyezetüket a Bitrise platformját használva. Mára a Foursquare, az Invision, a Plangrid és Product Hunt is az ügyfeleik közé tartozik.
HeatVentors
Az energiatermelés hőtárolási technológiáját gondolta újra Farkas Rita és Andrássy Zoltán, a HeatVentors két alapítója. Hőenergia-tárolással kapcsolatos több éves kutatómunka előzte meg a cégalapítást, később pedig úgy döntöttek, hogy tudásukra céget építenek.
GreenGo
A közlekedés megreformálására vállalkozott a GreenGo autómegosztó rendszer, amely elektromos autókat kínál rövidtávú használatra. A városi autós közlekedés alapja a telefonról lefoglalható jármű, a perc alapú használati díjban minden tervezhető költség benne van. Idén elég kemény konkurenciát kaptak a MOL Limo szolgáltatásának elindításával.
AIMotive
Az önvezető autók szoftverét fejlesztő startup a Prezi utáni második legnagyobb tőkebefektetést szerezte meg tavaly a magyar startupok közül. A cég közleménye szerint a közel 10 milliárd forint körüli befektetést a kameraszenzorokra és mesterséges intelligencia alapú képfeldolgozásra fordítja elsősorban. Az önvezetős autók tesztelését a cég még idén szeretné kiterjeszteni Japánban, Kínában és Amerikában is.
Forrás: Széchenyi Tőkealap-kezelő