A Családi Vállalkozások Országos Egyesülete által szervezett vitafórumon a jobb- és baloldal képviselői, valamint az egyesület képviselői osztották meg a magyar családi kis- és középvállalatok helyzetéről alkotott elképzeléseiket.
A családi cégekből alakult Családi Vállalkozások Országos Egyesülete (CSVOE) rendezvényén sürgette a generációkon átívelő befektetések védelmét, a méltányosabb adózást és a más befektetőkkel azonos elbírálást. A szervezet stratégiai partnerséget is ajánlott Magyarország mindenkori gazdasági és politikai döntéshozóinak.
A szakmai vitafórumon a KDNP álláspontját Dr. Vejkey Imre frakcióvezető-helyettes, az MSZP véleményét pedig Dr. Józsa István frakcióvezető-helyettes ismertette. A rendezvény házigazdája Dr. Vastagh Pál, az ÁVF rektora és Dr. Rudas László, a CSVOE elnöke volt. A résztvevők megvitatták az érdekvédelmi szervezet a szektor fejlesztésére tett javaslatait és egyetértettek abban, hogy a mindenkori kormányzat fontos feladata a családi befektetések óvása, fejlesztése, hosszú távú túlélésük biztosítása. (Olvasson hasznos tanácsokat, hogyan lehet sikeressé tenni egy családi vállalkozást hosszú távon.)
„A 10-20 éve alapított kkv-k, családi cégek bebizonyítottuk életképességünket. A Családi Vállalkozások Országos Egyesületében tudásunk megosztásával, közös programjainkkal és országunk gazdasági, politikai vezetésének ajánlott stratégiai partnerséggel számos akadály leküzdésében segíthetjük a magyar családi vállalkozásokat. Hisszük, hogy munkánkkal a foglalkoztatás növelését, a hazai gazdaság fejlődését és hosszú távon Magyarország felvirágoztatását szolgálhatjuk. Olyan kulcsfontosságú ügyet karoltunk fel, amely közös platformot teremt kormányzat és ellenzék között” – mondta Dr. Rudas László, az egyesület elnöke.
A független, politikai pártokhoz nem kötődő CSVOE fontosnak tartja, hogy a jövő generációja megismerhesse a vállalkozói lét jövőjét, lehetséges kockázatait, előnyeit és egyéb módokon, mentor- és inkubátor programokkal is segítse a fiatal vállalkozókat. Célja, hogy ezen vállalkozások más vállalatokhoz hasonlóan adózott jövedelmük helyett a céges költségek terhére képezhessék azt a felnövekvő generációt, amely továbbviszi a családi üzletet.