A januári adatfelvétel eredményei szerint 2022 októberéhez képest a Negyedéves Konjunktúramutató +10-ről +21 pontra nőtt. A 2022. második félévi jelentős visszaesést követően tehát a vállalkozások helyzetértékelése javulást mutat, a Negyedéves Konjunktúramutató jelenlegi értéke az emelkedés következtében a 2022. júliusi szintnek feleltethető meg.
A mostani és a 2022. júliusi adatfelvételt megelőzően a Negyedéves Konjunktúramutató a koronavírus-járvány második hullámának időszakában, 2021 januárjában (+17 pont) vett fel hasonló értéket, a járványt megelőzően pedig legutóbb 2017 áprilisában (+24 pont) állt hasonló szinten. A hazai vállalkozások helyzetértékelése továbbra is bizonytalan, sokszínű, ugyanakkor a 2020. áprilisi, kiugró mértékű bizonytalanságot tükröző eredményhez képest egységesebb.
A Bizonytalansági Mutató mostani értéke (39 pont) a 2021. április–októberi időszak adatai mellett a járványt közvetlenül megelőző 2019. július–2020. január közötti időszak folyamán tapasztalt értékeknek feleltethető meg leginkább.
A Konjunktúramutató vállalati jellemzők szerint
Ágazat: A Negyedéves Konjunktúramutató értéke a szolgáltató vállalkozások esetében a legmagasabb (+27 pont), az építőipari cégek körében +24, a feldolgozóiparban +19 pont, míg a kereskedelemben tevékenykedő cégek körében (+14 ponttal) a legalacsonyabb.
Tulajdonszerkezet: A tisztán hazai tulajdonban lévő vállalkozások körében +19 pont, a külföldi (rész)tulajdonú vállalatok esetében pedig +21 pont a Negyedéves Konjunktúramutató értéke.
Exporttevékenység: A Negyedéves Konjunktúramutató értéke a döntően exportáló vállalkozások körében a legmagasabb (+25 pont), a nem exportáló vállalatok körében +17 pont, a részben exportáló cégek körében pedig +14 pont.