Az örökzöldek megfelelő ápolása

Az örökzöldek tekintetében állandó dilemmát jelent, hogy öntözzük-e pluszban, vagy elegendő-e az, amit természetes úton kapnak. A kertekben leginkább népszerű tuja, örökzöld díszsövények és fenyők azok, amiknél feltesszük magunknak a kérdést. Alapvetően egy kicsit igaz mind a kettő, azonban az arany középutat megtalálni kicsit körülményesebb, de nem lehetetlen.

Azt, hogy pontosan melyik örökzöld növény, mennyi vizet igényel, sajnos látatlanban nem lehet megmondani, hiszen ez sok mindentől függ. Ami fontos, hogy öntözni kell, viszont nem mindegy, hogyan és mennyit. Erre igazán érdemes odafigyelni, ha sokáig szeretnénk gyönyörködni a kertünkben díszelgő örökzöldben, és hogy az örökzöld valóban mindig zöld maradjon. Lássuk tehát, mik azok a főbb szempontok, amiket számba kell vennünk.

Gyökerezés

A lelkiismeretesen gondozott örökzöldek ravasz módon nem nyújtóznak túlzottan mélyre a talajba, amennyiben megkapják azt a felszínhez közelebb is. Ami azért valljuk be, teljesen jogos. A probléma az, hogy ez igen veszélyes lehet, ugyanis nagyobb vihar vagy esőzés esetén a növény nem kapaszkodik elég mélyen. Nincs támasztógyökere, csak a felszínnel párhuzamosan, oldal irányba terjeszkedik igazán. Ezáltal a környezeti tényezők egészen könnyen kicsavarhatják, ami veszélyes a házra, melléképületre, autóra vagy akár az emberre is.

Öntözés

Az öntözés megfelelő mértékét meghatározni csak a talaj megvizsgálását követően lehet megmondani. Például, ha a pár éve telepített növényt a mai napig locsolod minden nap, akkor erősen ajánlott visszavenni az öntözésből. Ez lehet hetente vagy akár kettő hetente egyszeri alkalom is, figyelembe véve az időjárást és a növény típusát. Ekkor érdemes alaposan belocsolni, így nem fog a felszínhez szokni a gyökere.

Ha már a bő locsolásnál tartunk, akkor érdemes figyelmet szentelni a túlöntözés vagy a heves esőzések kevésbé jótékony hatásainak is. Mivel a túlzott víz és a párás levegő a gombafertőzések ezernyi formáját idézi elő. Tehát ebből is látszik, hogy a túlzott öntözés sem jó, és olykor nagyobb kárt okozunk vele, mint hasznot.

Továbbá egy hegyes végű bot segítségével meg tudod állapítani, milyen mélyen száraz  a talaj. A botot szúrd a talajba, a növény törzsétől úgy 30-40 cm-re, minél hamarabb megakad, annál nagyobb adag vízzel öntözd. Ezt alkalmazd legalább 2-3 alkalommal, majd nagyjából fogod látni, mennyi vízre van szüksége.

Örökzöldek gondozása

Amennyiben már látszólagos a túlzott vagy épp a kevés odafigyelés kárára lehet a növénynek, de ne aggódj, arra is van megoldás miként tudod azt elkerülni. Mindig első lépésként a növények immunrendszerét kell rendbe hozni, magnéziumban gazdag tápoldattal és erre az örökzöld rutin a legjobb orvosság. Ezt előnyös már a növény ültetésénél alkalmazni, majd évente megismételni, tavasszal és ősszel. Ezzel megóvhatod örökzöld növényeidet a betegségektől, és fenntartó kondíciójuk is.Talajra is fordíts figyelmet, mert a humuszkészlet utánpótlása meghatározó a kondíció fenntartásban.

Véleményvezér

Elképesztő nagyságú adófizetői pénzt kapott Áder János alapítványa

Elképesztő nagyságú adófizetői pénzt kapott Áder János alapítványa 

A Fidesz politikusai nem tudják ott hagyni az állami zsíros bödönt.
Mészáros Lőrinc és neje hatalmas luxusba fojtotta a magyar fanyalgók miatt érzett bánatát

Mészáros Lőrinc és neje hatalmas luxusba fojtotta a magyar fanyalgók miatt érzett bánatát 

Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő ismét utolérte a Mészáros házaspárt.
Újabb eseményt szervez Karácsony Gergely

Újabb eseményt szervez Karácsony Gergely 

Nem nyugszik a főpolgármester.
Nincs neurológiai betegsége Orbán Viktornak

Nincs neurológiai betegsége Orbán Viktornak 

Nyelvi botlás lehetett csak.
Lázár János hatalmas öngólja, a betiltott vonatinfó helyére egyre újabb verziók születnek

Lázár János hatalmas öngólja, a betiltott vonatinfó helyére egyre újabb verziók születnek 

A betiltás a digitális világban immár mulatság tárgya.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo