A kutatásban résztvevő közel 70 közép- és nagyvállalat HR vezetője szerint a mozgás jótékony hatása nemcsak egyéni, de szervezeti szinten is érezhető, hiszen: - egészségesebbek a munkavállalók, - javul az egyéni teljesítmény, - a hatékonyság növekszik, - javul a stresszkezelő képesség, - fokozódik a dolgozók lojalitása, - csökken a betegségben töltött napok száma.
A vállalatok 54 százaléka rendszeresen szervez sport-és egészségnapot és 97 százalékuk több száz sportlétesítményben érvényes multifunkcionális bérlet (All you can move sportpass) formájában teszi elérhetővé dolgozói számára a rendszeres testmozgást.
Az aktív élet előnyeit a dolgozók is megerősítették, hiszen a kutatásban résztvevő több, mint 800 munkavállaló egyértelmű tapasztalata, hogy a rendszeres sport pozitívan hat a munka- és magánéletben is: - a kiegyensúlyozott párkapcsolaton felül - a jobb állóképességet - a megnövekedett munkahelyi hatékonyságot - a betegség miatti távollét csökkenését emelték ki, mint sport jótékony hatásával kapcsolatos személyes tapasztalatot.
Az aktív népesség mindennapos mozgásigényét igazolja, hogy a válaszadók csaknem háromnegyede hetente legalább két-háromszor sportol. Meglepő eredmény, hogy a cardio után a tánc a legnépszerűbb mozgásforma és a táncalapú aerobik, megelőzve a konditermi edzéseket.
A kutatás legfőbb tanulsága tehát, hogy a testmozgás a cégek és dolgozók közös érdeke, így a hagyományos cafeteria elemek mellett a munkaadók és a munkavállalók egyaránt a sportot biztosítják és látják legszívesebben a béren kívüli juttatások között.