Az átverés-mentesítés 4 szabálya

Áprilisban újabb cégeket károsító csalás ütötte fel a fejét. Most azonban hivatalos szervnek tüntette fel magát a cég, hogy így pénzt szedjen ki hazai vállalkozások zsebéből. Az „agyafúrt” ötletgazda cégét Magyar Kereskedelmi Nyilvántartó Intézetnek nevezte el. Mi történt és hogyan védhetjük meg cégünket hasonló esetben? Szakértőnk segít!

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A cégeket sokszor olyan helyről is fenyegeti veszély, amire nem is számítanak. Korábban már beszéltünk a cégek mögé bújt csalókról és arról, hogy mit tehetünk velük szemben. De az is előfordulhat, hogy hivatalos szervnek adják ki magukat a csalók.

Kép:FreeDigitalPhotos.net/Chaiwat

A magát Magyar Kereskedelmi Nyilvántartó Intézet Kft-nek elnevezett cég 2013. novemberében alakult meg egyszemélyes gazdasági társaságként. Ügyvezetője maga a cég egyetlen bejegyezett tulajdonosa. A cég ezután teljesen hivatalos levélnek látszó levéllel kereste meg a hazai cégeket, amiben felhívta őket, hogy egy megadott bankszámlára fizessenek be 24.000 forint közzétételi díjat az „MKNI nyilvános jegyzékében” történő közzétételért. A mulasztókat még kissé meg is ijesztették, hiszen azt közölték, hogy aki a megadott határidőig nem fizet, az nem lesz elérhető az „MKNI” adatbázisában és a kizárást követően további 10.000 forint adminisztrációs díj is terheli majd. A levél formája és szövegezése kísértetiesen hasonlít egy hivatal által küldött felhívásra, így nem csoda, hogy lehetnek olyan cégek, akik teljesítették a fizetést.

Így nem lépnek le az Ön pénzével!
Az informálódás akkor is nagyon fontos, ha egy másik céggel lépünk partnerségre. Itt részletesen segítünk, hogy hol érdemes "csekkolni" a cégeket. De sokat tehetünk a saját biztonságunk érdekében azzal is, ha körültekintően szerződünk és számlázunk.
Hogyan védekezhetünk a hasonló csalásokkal szemben?

A legjobb védekezés az lenne, ha minden egyes hivatal, hatóság létezésével vagy éppen nem létezésével tisztában lennénk. Ez azonban az egyre burjánzó adminisztráció miatt szinte már lehetetlen, hiszen ki tud minden egyes hivatalt, szervet, sőt minden egyes díjat, illetéket, eljárási költséget, adót fejben tartani? De ha ez netán sikerülne is a legelszántabbaknak, még akkor sem biztos, hogy az állandóan változó jogszabályi előírásokkal is naprakész tud maradni hősünk. Mit lehet hát tenni? Íme, néhány átverés-mentesítő kulcs szabály!

Ha valamit nem ismerünk, nézzünk utána!

Ha olyan levél vagy megkeresés, netán felhívás érkezik, melyről semmit sem tudunk, ne szégyelljünk utána nézni, vagy segítséget kérni! Jobb előre gondolkodni, mint utólag megpróbálni rendbe hozni a dolgot. Van pár dolog, melyet mi magunk is ellenőrizni tudunk.

Az átverés-mentesítés 4 szabálya

  1. Keressünk rá az interneten, hogy létező szerv keresett-e meg bennünket! Ma már az interneten rengeteg adat megtalálható. Mindig arra figyeljünk, hogy lehetőleg hivatalos forrást válasszunk az ellenőrzéshez. Lehet ez a kormányzati szervek hivatalos oldala, vagy akár a hivatalos cégnyilvántartás. Ma már a hivatalos cégnyilvántartás adatai bárki számára ingyenesen hozzáférhetőek a www.e-cegjegyzek.hu oldalon keresztül.
  1. Ne csak a név hangzására figyeljünk, mindig ellenőrizzük, hogy gazdasági társaságról van-e szó. Bár esetünkben a Magyar Kereskedelmi Nyilvántartó Intézet levelében nem jelölte meg, hogy tulajdonképpen egy Kft., a cégnyilvántartásba beütve a nevet, rögtön kiderül, hogy ilyen név alatt egy Kft. található. Ez már önmagában is erős gyanúra adhat okot, hiszen a legtöbb hivatalos szerv nem cégként működik. Cégnévnek viszont nem választható olyan név, ami megegyezik valamelyik hivatal nevével.
  1. A cégekről nyilvántartott adatok a cégnéven kívül mást is elárulnak, mégpedig azt, hogy mikor jött létre, és ki a tulajdonosa. Vannak olyan gazdasági társaságok, melyek állami tulajdonban vannak, azonban ha egy cégnek magánszemély a tulajdonosa és hivatalos minőségben lép fel, az biztos, hogy gyanút keltő körülmény.
  1. Ha az általunk megtalált adat alapján nem vagyunk biztosak benne, hogy valóban jogszerű megkeresésről van-e szó, forduljunk ügyvédünkhöz, aki segít a döntésben. Ne feledjük, hogy cégvezetőként hitelesnek tűnhet olyan kérés is, ami nem biztos, hogy jogszerű.
Dr. Kocsis Ildikó ügyvéd Dr. Kocsis Ildikó Ügyvédi Iroda

 

Véleményvezér

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo