A valóban működő, a cégjegyzékben is megtalálható webáruházak száma csak 3600, míg a legalább havonta frissülő termékekkel jelentkezőké már csak 1200. A "létezés feltétele", hogy a webáruház szerepeljen az ár-összehasonlító oldalakon – derül ki az E-net és az arukereso.hu közös felméréséből.
A válaszadók teljes online forgalma 16 milliárd forint volt, amely a teljes becsült B2C online kiskereskedelmi piac forgalmának 10 százaléka. A felmérésben adott visszajelzések alapján ez az összeg 2013-ra közel 20 százalékkal fog nőni. Bár a forgalom háromnegyede közvetlenül a webáruházi felületen keresztül érkezett, elég jelentős, körülbelül 20 százalékos az ár-összehasonlító oldalak szerepe.
A látogatottság növekedésével a mobil platform felé történő elmozdulás valószínűsége is növekszik. A válaszadók többsége 2013-ra tervezi webáruházának mobilra optimalizált változatát. E tervek jó része vélhetően túlzottan optimista elvárás.
A tavalyi évben a leggyakrabban használt hirdetéstípusok között sorrendben az ár-összehasonlító oldalakon történő megjelenés, a keresőoptimalizálás és a keresők találati oldalán megjelenített PPC alapú hirdetések kapták a főszerepet.
Alapvetően pozitív hozzáállás jellemzi a válaszadókat a vállalkozásuk működtetését illetően; 91 százalékuknak ha most lenne lehetősége online vállalkozásba fogni, biztosan belevágna.