A World Green Buildings Council (WGBC) legfrissebb felmérései szerint akár 35 százalékkal is csökkenthető a rövid, betegség miatti hiányzások száma az irodahelyiségek kellően hatékony szellőztetésnek köszönhetően. Ahogy a légtechnikai berendezéseket tervező és gyártó Lindab Kft. szakértői kiemelik, a korszerű gépi szellőztetés legfőbb feladata, hogy egészséges levegőt nyújtson az épületben tartózkodók számára, különösen azoknak a dolgozóknak, akik napi nyolc-tíz órát töltenek az adott irodaházban. Emellett az olyan általános tünetekért is a rossz szellőztetés okolható, mint a fejfájás, fáradtság, vagy épp a szemek, a torok és a tüdő irritációja.
Magyarországon az Egészségügyi Minisztérium és a Szociális és Családügyi Minisztérium „a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről” szóló együttes rendelete, valamint a Munkavédelmi törvény határozza meg az elvárt követelményeket. Eszerint a zárt munkahelyek szellőztetése során figyelembe kell venni a légszennyezettség mértékét, illetve az egy időegység alatt felszabaduló szennyezőanyag tömegét és a helyiség térfogatát. Ezek alapján tervezhető meg a befúvandó légmennyiség optimális szintje.
A felmérések szerint az irodai munkavégzési hatékonyság is mintegy 10 százalékkal javulhat a korszerű gépi irodaszellőztetésnek köszönhetően. A megfelelő frisslevegő-ellátás, illetve a por-szennyezés kiszűrése nélkül ugyanis a gépeléstől a feladatok átlátásáig és elsajátításáig terjedő tevékenységek jóval több időt vesznek igénybe. A helyzetet tovább súlyosbíthatja a helyiségek rossz hőmérséklet-szabályozása is: a kutatások szerint a túl hűvös helyiségekben 4, a túl meleg irodákban pedig 6 százalékkal csökkenhet a munkahatékonyság.