A javuló tendenciák ellenére továbbra is szűk gazdasági margók közé szorulnak: sok esetben nem férnek hozzá a vezetői pozíciókhoz, szakmai hálózatokhoz, valamint nem kapnak megfelelő támogatást és függetlenséget céljaikhoz. A tapasztaltabb női szakemberek karrierjük során számos nemi kérdéssel találkozhatnak, de mégis vannak közöttük sokan, akik sikerrel veszik az akadályokat, és jutnak fel a vállalati rangsor tetejére.
Azok a nők, akik ma vezetői pozíciókban dolgoznak, adhatnak útmutatást azoknak a fiatal nőknek, akik ma állnak a startvonalon. Közülük vannak, akik természetes úton találják meg cégen belül mentoraikat, de nem mindenki ilyen szerencsés. Egy jól felépített mentorprogram létrehozása és kialakítása viszont minden női munkatársnak lehetőséget ad a növekedéshez, és egy olyan értékes szakmai hálózat alapját teszi le, amely végső soron minden szervezeten belüli nő és maga a vállalat számára is hasznos.
A cégeknek ideje felismerniük, mennyire fontos megteremteni az esélyegyenlőség feltételeit, segíteni a nőket a szakmai kiteljesedésben, az önbizalmuk növelésében, valamint adott esetben támogatni őket a magánélet és a karrier ellentéteinek feloldásában. Mert a mai munkaerőpiaci környezetben elkerülhetetlen egy cég életben maradásához és eredményeinek javításához, hogy megtartsa és motiválja munkavállalóit.
A HR Portal és a BaBér által közösen szervezett A Nők és a Mentoring konferencia a nők munkahelyi mentorálásának témakörét járja körbe május 8-án délelőtt a La Vida DUNA Rendezvényházban. Az eseményen szó lesz arról, hogy miért teszünk különbséget férfiak és nők között a szakmai együttműködések során, és miért érdemes támogatni, segíteni a női vezetőket a helytállásban. A résztvevők képet kaphatnak arról is, mi szükséges egy mentorprogram kialakításához, és arról, hogyan működhet jól egy ilyen vállalati program, valamint megismerhetnek a gyakorlatban is sikeres mentorprogramokat is. Továbbá beszélgetünk pro és kontra vállalatok közötti és vállalaton belüli mentorálásról is, valamint család és karrier kapcsolatának állandó kihívásairól.
A konferencián olyan előadóktól hallhatunk előadásokat, akik mindennapi munkájuk során is mélyebben foglalkoznak a témával: velünk lesznek Ráskó Eszter munka- és szervezetpszichológus, Pach Gabriella tehetségfejlesztő, Fazekas Éva (JobAngel) álláskeresési tanácsadó, Nagy Beáta szociológus, Bőhm Kornél kommunikációs szakértő és Schell Gergelycsaládterapeuta. Továbbá olyan cégek képviselőit is a színpadon köszönthetjük, akik már létező és jól működő mentorporgramok eredményeit tudják bemutatni, így általuk megismerhetjük az IBM, a Budapest Bank, a MOL és a Telenor gyakorlatát.
A szervezők nem pusztán a HR világából várnak érdeklődőket a konferenciára, hanem mindenkit, aki úgy érzi, az elkövetkezendő években a női esélyegyenlőség megteremtésének kiemelt egyéni, vállalati es társadalmi céllá kell válnia.