Ott a folyamat végére nagyjából nyolcszáz munkavállalóból körülbelül harmincan maradtak regisztrált álláskeresők, vagyis gyakorlatilag mindenkinek sikerült elhelyezkednie, hosszabb távon itt is ez a cél - jelezte.
Kérdésre válaszolva Czomba Sándor elmondta, a cégvezetés nem lépcsőzetes, fokozatos leépítésben gondolkodik, munkavállalóit év végéig mindenképpen megtartja.
Ezért nagyobb juttatást adnak számukra, mint ami a kollektív szerződésben szerepel, valamint olyan bónuszrendszert működtetnek, ami nagy valószínűséggel elegendő lesz arra, hogy a jelenleg ott dolgozók év végéig maradjanak a cégnél - hangoztatta az államtitkár, megjegyezve, idén január elsejétől a társaság 16 százalékos bérfejlesztést hajtottak végre valamennyi dolgozójánál.
Czomba Sándor kitért arra, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében jelenleg 1600 betöltetlen álláshely van a versenyszférában, a 2023-ban bejelentett beruházási igények pedig - elsősorban Nyíregyházán és térségében - mintegy kétezer munkavállaló foglalkoztatásával terveznek.
Ha a végső döntés mégis a gyár bezárása lesz, akkor jó esély lehet arra, hogy a Electroluxból távozó dolgozók - végzettségüktől és szakképzettségüktől függően - viszonylag gyorsan el tudnak majd helyezkedni a munkaerőpiacon - tette hozzá az államtitkár.
A svéd tulajdonú háztartásigép-gyártó vállalat szerdán jelentette be, hogy a megváltozott üzleti környezet és alacsony kereslet miatt 2024. januártól nem folytatja tovább a szabadonálló hűtőszekrények gyártását a 2005-ben létrehozott, jelenleg 650 dolgozót foglalkoztató nyíregyházi gyárában. (MTI)