A kihívás fontosabb a pénznél a vezetők számára

Elsősorban a kihívások, a függetlenség és a cégkultúra dönti el, hogy mennyire elégedett egy vezető a saját helyzetével egy friss felmérés szerint. Az elvárások között a termelékenység növelése és a rugalmasság szerepel az első helyeken.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A világ egyik vezető, globális, felsővezetőkre szakosodott személyzeti tanácsadó cége, a Stanton Chase, Magyarországon is elindította éves vezérigazgatói felmérését. Az összes iparágat átfogó, felsővezetői kiválasztási szolgáltatásokat nyújtó vállalat a vezető 1000 hazai cég első számú vezetője körében arra kereste a választ, hogy az ország szempontjából meghatározó menedzserek mit gondolnak a gazdaság állapotáról és vezetői kihívásaikról.

A kérdőívet közel 250 vezérigazgató töltötte ki. Az első számú vezetők 76%-a sikeresnek vagy elfogadhatónak tartotta cége tavalyi évének eredményeit. A kutatás szerint a top 1000 magyar vállalat első számú vezetőinek több mint a fele bizakodó Magyarország következő 12 hónapos gazdasági fejlődésével kapcsolatban is. Elsősorban az információtechnológia és az ipar fejlődésében bíznak, de a logisztika, valamint a szolgáltató szektor is előkelő helyen szerepeltek, míg legkevésbé az energetika és természeti kincseket kitermelő cégek és a pénzügyi szolgáltatók jövőjében bíznak a vezetők.

Kép: PP-archív

Többségben optimisták

A megkérdezett vezérigazgatók 2/3-a szerint vállalatuknál optimista a légkör, s csak 18% nyilatkozott úgy, hogy pesszimista a hangulat. Arra a kérdésre, hogy melyek a felsővezetők munkahelyi elégedettségének legfőbb tényezői, a megkérdezettek közel 70%-a a kihívást említette, 54% a függetlenséget, 52% a cégkultúrát, 47% a jövőbeni lehetőségeket. Legkevésbé a stressz, az iparág, illetve az előrelépési lehetőségek számítanak. A jövedelem csak a középmezőnyben szerepelt. (Min múlik az, hogy megvalósítjuk-e az álmainkat, hogy egyáltalán merjük-e és tudjuk-e azt az életet élni, amit szeretnénk?A Piac&Profit szakértője segít megtudni, mit tehetünk magunkban a sikerért!)

Vajon a szervezetek milyen elvárásokat támasztanak a vezérigazgatókkal szemben annak érdekében, hogy versenyképesek tudjanak maradni a helyi és regionális piacokon? A válaszadók szerint a termelékenység javításának képessége (75%), a rugalmasság (73%) és a változásmenedzsment (66%) a leginkább, míg a mobilitás és a tekintély a legkevésbé fontosak (22%, illetve 18% értékekkel).

Féltik a kulcsembereket

Arra a kérdésre, hogy pillanatnyilag mennyire találják egyszerűnek kulcsembereik megtartását, a topmenedzserek úgy nyilatkoztak, hogy ez a legfontosabb specialisták esetében a legnehezebb (50%), a legkönnyebb pedig az alkalmazottaknál és a felsővezetőknél. Megtalálni is a specialistákat a legnehezebb, illetve a felsővezetőket sem könnyű, míg a legegyszerűbb az alkalmazottakat és a középvezetőket. A topcégek többsége csak Magyarországon keres vezetőket, de meglepően magas arányban közép-európai jelölteket is számításba vesznek (54%). Ha megfelelő pozíciót ajánlanának, akkor a vezetők közel 80%-a leginkább nyugat-európai, másodsorban észak-amerikai állást választana, Kelet-Európa is népszerű, de még a legkevésbé keresett Latin -Amerikában és Ázsiában is a menedzserek 42, illetve 53%-a vállalna munkát.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo