A házépítés költséghatékonyan is lehetséges

Amikor saját lakás vagy ház vásárlásán törjük a fejünket, az első dolog, ami miatt aggódni kezdünk, az ingatlanárak, hiszen egyre többe kerülnek. 

Van azonban egy olyan megoldás, amellyel gazdagabbak lehetünk egy saját ingatlannal, és a pénzügyi vonzatai miatt sem kell túlságosan aggódnunk. Ismerkedjük most meg a könnyűszerkezetes ház adta lehetőségekkel!

A könnyűszerkezetes házak előnyei

A könnyűszerkezetes házaknak számtalan előnye van, és nemcsak a kedvező áruk. Minőségi és gyorsan felépíthető könnyűszerkezetes ház, Jövő Háza a tökéletes könnyűszerkezetes ház megalkotása megvalósulhat akár már 2,5 nap alatt is. Hogyan lehetséges ez? 

A ház falai előre legyártásra kerülnek, így a helyszínen csak össze kell szerelni őket. Erre pedig mindössze egy nap is elegendő. A falak után már csak a födém és a tetőszerkezet megépítésére van szükség. Ezek pedig igen rövid idő alatt kivitelezhetőek. Az így készült házak jobb szigeteléssel és nagyobb hasznos alapterülettel rendelkeznek, mint egy azonos méretű téglaház. 

A könnyűszerkezetes ház jellemzői

A könnyűszerkezetes házak jellemzője, hogy a felépülésükhöz szükséges falelemek előre legyártásra kerülnek a legújabb technológiák alkalmazásával. Így az építés helyszínén már csak össze kell szerelni őket. A csapadék miatt nem szükséges aggódni, a falak nem mennek tönkre addig sem, amíg nem kerül rá a födémszerkezet. 

Egy családi ház kivitelezése ennek a módszernek hála sokkal gyorsabban történhet meg, mint egy hagyományos, téglaépítésű ház esetében. A falak anyaga szárított, hossztoldott faanyag, amely nem csavarodik és vetemedik, nem veszít formájából vagy funkciójából. Így tökéletes minőségben áll rendelkezésre, amikor szükség van rá. 

Ezért előnyös a passzívház

Egyre többen teszik le a voksot egy passzívház építése mellett. Ennek oka számtalan előnyükben keresendő. Remek lehetőség azoknak, akik számára fontos a fenntarthatóság és a környezetvédelem, szeretnék csökkenteni a szén-dioxid-kibocsátásukat és védeni a bolygót. Egy megfelelően megtervezett és kivitelezett passzívház éves fűtési költsége 20-25 ezer forint körül mozog egy 100 nm-es épület esetén. 

Pozitívuma továbbá, hogy egy passzívház építésével rengeteget lehet spórolni a fűtés- és a meleg víz költségein. Ennek köszönhetően pedig az energiaköltségek ára nagymértékben csökkenni tud. Ehhez azonban már a tervezés szakaszában is gondos odafigyelés szükséges.

A legideálisabb megoldás a hőszivattyú alkalmazása a fűtéssel kapcsolatban, mely ráadásul nyáron hűtő funkciót is képes ellátni. Ez egy remek alternatíva a hagyományos fűtési módszerekkel szemben. 

Ha szeretnénk kihasználni a passzívház adta előnyöket és szert tenni egy könnyűszerkezetes épületre, érdemes megbízható, az ágazatban szakértelemmel rendelkező kivitelezőhöz fordulni. Egy ilyen, magas minőségű ház roppant gyorsan elkészül, így hamar élvezhetjük az általa kínált kényelmet és pozitívumokat. 



 

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo