2011-től jelentősen mérséklődött a pályázatok támogatásintenzitása - így magasabb vállalati önerő bevonására lesz szükség -, s ezzel egyidejűleg korlátozottabbá vált az előlegek elérhetősége is, ami tovább szűkíti a vállalkozások forrásait. A szabályok e téren idén jelentősen megváltoztak, előleg a munkahelyi képzések és a vállalati együttműködést támogató pályázatok esetében jár csak automatikusan, mértéke pedig a támogatás összegének legfeljebb 25 százaléka lehet. A technológiafejlesztési pályázatok esetében van ugyan lehetőség legfeljebb 25 százalékos előleg igénybevételére, de ehhez csak indokolt esetben, és a szükséges legkisebb összegben lehet hozzájutni. Az előleg igénybevételéhez pedig pályázati biztosítékra van szükség.
„Mától garanciaszervezetünk pályázati kezességének felső határa a duplájára emelkedik, így 15 millió forinttól 200 millió forintos értékig vállalhatunk garanciát" - jelentette be Zoltán Csaba a Start Tőkegarancia Zrt. vezérigazgatója. A fedezet nélkül igényelhető kezesség díja az új szerződések esetében 100 millió forintig évi 2,5 százalék, e felett 3 százalék. A díj egyösszegű megfizetése esetén a vállalkozások kedvezményes díjtételre számíthatnak.
A befektetési tőkegarancia termék felső határa is növekedett, az eddigi 100 millió forintról 200 millió forintra. A tőkegarancia díja évi 2-8%, melynek pontos mértékét a Start Zrt. az igénylés elbírálása során, az ügylet kockázatelemzése és kockázatértékelése alapján állapítja meg.